Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PlumResearch sprawdził binge-watching wśród użytkowników Netflixa w Polsce

Ponad 40 proc. widzów "Turbulencji" sięgnęło od razu po pięć odcinków lub więcej (fot. materiały prasowe)

Spośród najpopularniejszych seriali w ofercie Netflixa w zeszłym roku użytkownicy za jednym razem obejrzeli najwięcej odcinków "Turbulencji" i "Wielkiej wody".

PlumResearch przeanalizował dla "Presserwisu" pod kątem binge-watchingu dziesięć najpopularniejszych w Polsce seriali na Netflixie w 2022 roku. Firma uwzględniła oglądalność ostatnich sezonów poszczególnych tytułów w okresie 28 dni od ich premiery. Zgodnie z definicją PlumResearch, sesja oglądania pozostaje nieprzerwana, jeśli następny odcinek rozpocznie się w ciągu dwóch godzin od zakończenia poprzedniego.

Czytaj też: Ponad 2 mln subskrypcji straciły brytyjskie serwisy streamingowe w 2022 roku

Zestawienie otwiera czwarty sezon serialu science fiction "Turbulencje" (w oryginalne "Manifest"). Przynajmniej dwa odcinki od razu obejrzało 92 proc. widzów tytułu, przynajmniej trzy – 80,8 proc., przynajmniej cztery – 60,5 proc., a przynajmniej pięć – 41 proc. 

Na drugim miejscu był polski serial "Wielka woda", inspirowany wydarzeniami z czasu powodzi tysiąclecia. Podczas jednej sesji po co najmniej dwa odcinki sięgnęło 93,2 proc. widzów, po trzy – 79,4 proc., po cztery – 55,2 proc., a po pięć lub więcej – 37,1 proc.

W czołówce uplasował się również szósty sezon serialu animowanego "Psi patrol". Co trzeci widz (33,3 proc.) obejrzał przynajmniej pięć odcinków.

Co czwarty widz polskiego serialu "Zachowaj spokój" (27,4 proc.), drugiego sezonu serialu dramatycznego "Bridgertonowie" (27 proc.) i "Wednesday" (26,5 proc.), opartego na uniwersum rodziny Addamsów, podczas jednej sesji zobaczył pięć epizodów i więcej z rzędu.

Czytaj też: Viaplay odważnie wszedł na polski rynek, ale musi poprawić technologię

 

(KOZ, 07.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.