Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC spodziewa się strajków w lokalnych rozgłośniach radiowych

Lokalne rozgłośnie BBC na skutek zmian mogą stracić 48 etatów (screen: YouTube/BBC Radio 1)

Lokalni pracownicy BBC przymierzają się do akcji protestacyjnej w związku z planowanymi przez korporację zmianami w programach radiowych.

Pod koniec roku BBC ogłosiła plany wprowadzenia częstszego udostępniania programów ogólnokrajowych w lokalnych rozgłośniach. Oznaczałoby to, że w dni powszednie po godzinie 14 państwowy nadawca emitowałby 20 popołudniowych programów w całej Anglii i 10 programów między 18 a 22. Zmiany skutkowałyby utratą 48 etatów. Plany spotkały się z krytyką posłów i związków zawodowych.

Czytaj też: BBC przeprasza za wpadkę z porno

Krajowy Związek Dziennikarzy (NUJ) przedstawił propozycje lokalnym pracownikom, ale odrzuciło je 70 proc. We wcześniejszym sondażu konsultacyjnym członkowie głosowali za akcją protestacyjną. NUJ napisał do członków, że przeprowadzi formalne, prawnie wiążące głosowanie w sprawie akcji protestacyjnej i wezwał do poparcia. Strajk miałby odbyć się w tygodniu rozpoczynającym się 13 marca.

Głosowanie w sprawie czy strajkować, czy nie, zostanie otwarte 6 lutego i potrwa przez trzy tygodnie.

W podobnym czasie w Wielkiej Brytanii planowane są akcje strajkowe w sektorach opieki zdrowotnej, edukacji i transportu.

Czytaj też: Prezes BBC miał zawdzięczać nominację pomocy w udzieleniu pożyczki dla premiera Johnsona

(MAC, 01.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.