Temat: film

Dział: KINO

Dodano: Styczeń 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Avatar 2" już czwarty na liście najlepiej zarabiających filmów wszech czasów

"Avatar: Istota wody" plasuje się za pierwszym "Avatarem” (2,92 mld dol.), "Avengers: Koniec gry” (2,7 mld dol.) i „Titanicem” (2,19 mld dol.) pod względem sprzedaży biletów na całym świecie. James Cameron wyreżyserował trzy z tych czterech filmów (screen: YouTube/Avatar)

Po zakończeniu weekendu "Avatar: Istota wody" z kwotą zarobionych na całym świecie 2,117 mld dol. awansował na czwarte miejsce najlepiej zarabiających filmów wszech czasów.

Film, nie mając znaczącej konkurencji, zarobił 15,7 mln dol. w 3600 północnoamerykańskich kinach między piątkiem a niedzielą. To wystarczyło, by zająć pierwsze miejsce już siódmy weekend z rzędu.

Czytaj też: SkyShowtime w Polsce za 24,99 zł miesięczne

Jak dotąd "Avatar 2" wygenerował 620 mln dol. w Stanach Zjednoczonych, a w sumie 2,117 mld dol. na świecie. Jeszcze przed weekendem był na piątej pozycji. Teraz wyprzedził "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” (2,071 mld dol.) i stał się czwartym najbardziej dochodowym filmem w historii.

Plasuje się za pierwszym "Avatarem" (2,92 mld dol.), "Avengers: Koniec gry" (2,7 mld dol.) i "Titanicem" (2,19 mld dol.) pod względem sprzedaży biletów na całym świecie. James Cameron wyreżyserował trzy z tych czterech filmów.

Od 14 lutego, czyli w walentynki, zarabiać ponownie zacznie "Titanic", który trafi do światowych kin na fali nostalgii, promowany hasłem, że film w wersji 3D wraca z okazji 25-lecia powstania.

Czytaj też: "The Last of US" w Wielkiej Brytanii udostępniane przez Sky na YouTube

(MAC, 31.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.