Temat: social media

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donald Trump może wrócić na Facebook i na Instagram

Wyklęty po wypadkach na Kapitolu i wyrzucony przez większość serwisów Donald Trump odzyskuje teraz kolejne konta (fot. Wikimedia Commons/VOX Espana)

Meta Platforms poinformowała, że w ciągu kilku tygodni konta Donalda Trumpa zostaną odblokowane, a były prezydent USA będzie mógł powrócić na Facebook i na Instagram.

Koncern poinformował o tym na firmowym blogu. W styczniu 2021 roku na skutek ataku na Kapitol większość mediów społecznościowych usunęła konta Trumpa. Meta oświadczyła wtedy, że kiedy miną dwa lata, ponownie rozpatrzy sprawę. I właśnie to się stało.

Czytaj też: Twitter pomoże reklamodawcom w odróżnianiu prawdziwych użytkowników od botów

"Nie chcemy wchodzić w drogę otwartej, publicznej i demokratycznej debacie na platformach Meta – zwłaszcza w kontekście wyborów w demokratycznych społeczeństwach, jak Stany Zjednoczone" – uzasadnił decyzję Nick Clegg, prezes Meta ds. globalnych.

Dodał, że społeczeństwo powinno mieć możliwość dowiadywania się, co mówią politycy. Pozwoli to dokonywać świadomych wyborów podczas głosowania.

"Zawieszenie było nadzwyczajną decyzją podjętą w nadzwyczajnych okolicznościach. Teraz, kiedy upłynął okres zawieszenia, pytanie nie brzmi, czy zdecydujemy się przywrócić konta pana Trumpa, ale czy wciąż utrzymują się takie nadzwyczajne okoliczności, że przedłużenie zawieszenia poza pierwotny dwuletni okres byłoby uzasadnione" – podkreślił Clegg.

Czytaj też: Strażnicy amerykańskiego internetu apelują do Zuckerberga o nieprzywracanie konta Trumpa na Facebooku

Wcześniej Elon Musk zdecydował o przywróceniu konta Trumpa na Twitterze (choć ten na razie nie skorzystał z tej możliwości). Trump zapowiedział start w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

(MAC, 27.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.