Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eska Rock w sieci gra inaczej w nocy niż w ciągu dnia, bo nie musi wypełniać przepisów

- W streamie internetowym gramy playlistę taką jak w ciągu dnia - mówi Zbigniew Frączek (fot. Pexels.com)

Radio Eska Rock (Grupa ZPR Media) od stycznia 2023 roku nocami ma inną playlistę w streamie internetowym niż na UKF.

Na zmianę zwrócił uwagę użytkownik forum Radiopolska.pl, który zaczął nocami słuchać Eski Rock przez aplikację mobilną na smartfonie. "Nocą leci zupełnie inna playlista niż ma to miejsce w eterze FM. Grane są same zagraniczne rockowe utwory" – napisał.

Ustawa powodem różnych playlist

– W streamie internetowym gramy playlistę taką, jak w ciągu dnia – potwierdza "Presserwisowi" Zbigniew Frączek, szef programowy Eski Rock. Dodaje, że zmiana nastąpiła od początku 2023 roku.

Czytaj też: Grupa Radiowa Agory i Polskie Radio zyskały słuchaczy w 2022 roku

Jak przyznaje szef programowy Eski Rock, powodem tego ruchu jest fakt, że rozgłośni w internecie nie obowiązują zapisy ustawy dotyczące prezentowania polskich piosenek. Na UKF radio Eska Rock musi wypełniać kwoty polskiej muzyki i nocami można słuchać na jej antenie głównie rodzimych twórców.

Eska Rock na UKF nadaje dziś jedynie w Warszawie, ale zamierza przejąć częstotliwości Radia Muzo.fm, które Grupa ZPR Media przejmuje od Telewizji Polsat.

W drugim półroczu 2022 roku Eska Rock była piątą najchętniej słuchaną rozgłośnią w Warszawie, osiągając 5,2 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track).

Czytaj też: Kanał Sportowy wysłał dziennikarza do Portugalii w związku z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski

(KOZ, 24.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.