Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wnioski o przedłużenie koncesji dla TVN Turbo i TVN International trafiły do KRRiT

TVN Turbo ma koncesję ważną do 12 lutego 2024 roku, a TVN International – do 10 lutego 2024 roku (fot. Paweł Wodzyński/East News)

TVN SA zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przedłużenie koncesji dla kanałów TVN Turbo i TVN International na kolejnych 10 lat – ustalił "Presserwis".

Zgodnie z przepisami o przyznanie koncesji na kolejnych 10 lat nadawca musi wystąpić najpóźniej rok przed wygaśnięciem obowiązującej. TVN Turbo ma koncesję ważną do 12 lutego 2024 roku, a TVN International – do 10 lutego 2024 roku.

Czytaj też: "Fakty" najdroższe w lutowym cenniku TVN

Biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery potwierdziło "Presserwisowi", że złożyło wnioski o rekoncesję dla tych obu kanałów.

KRRiT bezczynna w sprawie koncesji dla TVN 24

Wcześniej – w czerwcu 2022 roku – TVN wystąpił się do KRRiT o przedłużenie koncesji dla kablowo-satelitarnego HGTV (koncesja wygasa 26 czerwca 2023 roku), a pod koniec 2022 roku – dla naziemnego TVN (wygasa 14 kwietnia 2024 roku).

Czytaj też: Ministerstwa kupiły czas antenowy w Telewizji Trwam

Przedłużenie koncesji dla TVN 24 zajęło Krajowej Radzie 19 miesięcy (KRRiT decyzję w tej sprawie podjęła cztery dni przed wygaśnięciem prawa do nadawania), a dla TVN Siedem – ponad rok. Członkowie regulatora (w poprzednim składzie) mieli wątpliwości co do struktury właścicielskiej TVN.

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że doszło do bezczynności KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24, ale uznał, że nie miała ona miejsce z rażącym naruszeniem prawa.

Czytaj też: Dezinformatorzy Hofman, Świrski i Pereira będą uczyć, jak walczyć z dezinformacją

(KOZ, 24.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.