Poznańska Telewizja WTK ograniczyła pasmo informacyjno-publicystyczne
Telewizja WTK nadaje informacje z Poznania i województwa wielkopolskiego (screen: YouTube/Telewizja WTK)
Telewizja WTK z Poznania ograniczyła nadawane na żywo w dni powszednie pasmo informacyjno-publicystyczne. Stacja tłumaczy, że zdecydowała się na taki krok po analizie oglądalności.
Jak wynika z ramówki, program na żywo został od stycznia skrócony - po południu o 30 minut, a wieczorem o ok. godziny i trwa teraz od 17.30 do 20.45.
- Zmiany są wynikiem szczegółowej analizy badań oglądalności, które niedawno przeprowadziliśmy - tłumaczy Krzysztof Szydłowski, prezes zarządu spółki Wielkopolska Telewizja Kablowa, nadawcy Telewizji WTK. Jak wyjaśnia, stacja zdecydowała się na testowy pomiar Nielsen Media. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji, czy Telewizja WTK na stałe dołączy do panelu. Od sierpnia 2022 kanał jest dostępny już nie tylko w sieciach kablowych w woj. wielkopolskim, ale też w ogólnopolskich ofertach Grupy Vectra.
Czytaj też: Dwutygodnik „Show” po likwidacji konkurenta zdrożał - kosztuje 4,99 zł
Krzysztof Szydłowski dodaje, że stacja pracuje nad dwoma nowymi serialami dokumentalnymi, o tematyce kryminalnej i społecznej. Ich premiery zaplanowane są na wiosnę br.
Jesienią 2022 kontrolę nad spółką Wielkopolska Telewizja Kablowa, nadawcą Telewizji WTK i kanału FanklubTV oraz właścicielem portalu Epoznan.pl, przejęli prezes zarządu Wielkopolskiej Telewizji Kablowej Krzysztof Szydłowski i członek jej zarządu Witold Kundzewicz. Kupili oni udziały od dotychczasowego właściciela - sieci kablowej Inea.
Ze sprawozdania przesłanego do Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że w 2021 roku przychody Wielkopolskiej Telewizji Kablowej ze sprzedaży wyniosły 7,68 mln zł, a zysk - 595,05 tys. zł.
(MNIE, 11.01.2023)