Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 200 mln adresów e-mail użytkowników Twittera przechwyconych przez hakerów

Systemy zabezpieczeń Twittera zostały naruszone na długo przed tym, zanim serwis przejął Elon Musk (fot. Pixabay.com)

 
Jeden z czołowych badaczy monitorujących bezpieczeństwo w sieci obwieścił, że hakerzy zlokalizowali adresy e-mail należące do ponad 200 mln użytkowników Twittera i umieścili je na międzynarodowym forum hakerskim.

Naruszenie "doprowadzi niestety do wielu ataków hakerskich, ukierunkowanego phishingu i doxxingu” - napisał Alon Gal na LinkedIn. Współzałożyciel izraelskiej firmy monitorującej cyberbezpieczeństwo Hudson Rock nazwał to "jednym z najbardziej znaczących przecieków, jakie widziałem".

Twitter nie skomentował raportu, o którym Gal po raz pierwszy napisał w mediach społecznościowych 24 grudnia, ani nie odpowiedział na zapytania dotyczące naruszenia. Nie wiadomo, czy serwis podjął jakiekolwiek działania w celu zbadania lub naprawienia problemu.

Troy Hunt, twórca strony z powiadomieniami o naruszeniach „Have I Been Pwned”, przejrzał ujawnione dane i napisał na Twitterze, że wygląda to "praktycznie tak, jak zostało to opisane”.

Eksperci wskazują, że proceder mógł się rozpocząć już w 2021 roku, czyli na długo przedtem, zanim Elon Musk został właścicielem Twittera.

(MAC, 06.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.