Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Katowice ma nową stronę internetową. Także z radiową kuchnią

Nowa strona Radia Katowice eksponuje bieżące materiały z eteru (screen: Radio.katowice.pl)

Radio Katowice uruchomiło 1 stycznia nową stronę internetową. Wyraźne przyciski do transmisji online, ale też do ostatnich serwisów, informacji drogowych czy prognozy pogody, to najważniejsze zmiany.

- Strona jest bardziej przejrzysta i jeszcze lepiej pokazuje słuchaczom, co dzieje się w radiu - mówił 1 stycznia Piotr Ornowski, redaktor naczelny i prezes rozgłośni.

Czytaj też: Nowy szef TVP Katowice zapowiada zmiany dopiero na wiosnę

Jak przekazuje "Presserwisowi" Łukasz Kałuża z redakcji nowych mediów Radia Katowice, który odpowiada za stronę, prace nad projektem i wdrożeniem trwały przez kilka miesięcy. - Zrobiliśmy to siłami całego zespołu, starając się uwypuklić treści, które prezentujemy w eterze. Sporą wagę przyłożyliśmy też do życia rozgłośni i radiowej "kuchni", bo takie materiały lubią nasi słuchacze.

Dodaje, że linki do serwisów informacyjnych, drogowych czy pogodowych już wcześniej były widoczne na stronie rozgłośni, ale nie były tak wyeksponowane jak obecnie. - Wyszliśmy z nimi do słuchaczy, ponieważ coraz więcej osób słucha radia przez internet czy naszą aplikację - mówi Łukasz Kałuża.

Rozgłośnie regionalne Polskiego Radia nie mają ujednoliconych stron WWW. Każda stacja prowadzi je samodzielnie. Większość stawia na strony o charakterze serwisu informacyjnego.

(PAR, 05.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.