Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Niewidomy reporter BBC News udaremnił kradzież i obezwładnił złodzieja

Sean Dilley doznał kilku skaleczeń, ale sobie poradził (screen: Twitter.com/seandilleyNEWS)

Sean Dilley, niewidomy reporter BBC News, stoczył walkę z rabusiem, który próbował ukraść mu iphone'a. Dziennikarz odzyskał telefon, a następnie wypuścił złodzieja. O zdarzeniu poinformował na Twitterze.

Podczas incydentu, który zdarzył się ok. godz. 6 w Londynie, doznał kilku skaleczeń i kontuzji łokcia. Według relacji świadków telefon wyrwał mu osobnik przejeżdżający na rowerze. Dziennikarz, mimo że jest niewidomy, zdołał obezwładnić napastnika, a następnie przy pomocy asystenta głosowego zadzwonić na telefon alarmowy. Atak miał miejsce we wtorek przed siedzibą brytyjskiego nadawcy, budynkiem znanym w Londynie jako New Broadcasting House.

Czytaj też: John Cleese ma pretensje do BBC o brak powtórek "Latającego cyrku Monty Pythona"

Dilley, kierujący w BBC projektem Reframing Disability Program (zajmującym się osobami z niepełnosprawnościami), dał się uprosić zatrzymanemu i go wypuścił.  

Całość swoich działań określił jako "głupie" i poradził każdemu, kto znajdzie się w podobnej sytuacji, aby dzwonił na policję.

Czytaj też: Ze zhakowanego konta Piersa Morgana wysyłano obelgi wobec Elżbiety II i Eda Sheerana

(MAC, 29.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.