Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ze zhakowanego konta Piersa Morgana wysyłano obelgi wobec Elżbiety II i Eda Sheerana

Piers Morgan jest jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych brytyjskich dziennikarzy (fot. Wikimedia Commons/iDominick)

Konto Piersa Morgana na Twitterze zostało w większości wyczyszczone z treści, po tym jak zostało zhakowane. Na skutek tego w serwisie pojawiły się rasistowskie posty oraz obraźliwe wiadomości skierowane do zmarłej królowej Elżbiety II i piosenkarza Eda Sheerana.

Były prezenter "Good Morning Britain", flagowego programu ITV, ma na portalu społecznościowym 8,3 mln obserwujących. Niektóre tweety zawierające zdjęcia i obrazy wideo pozostały, podobnie jak zapisy tweetów, które polubiły jego konto.

Czytaj też: John Cleese ma pretensje do BBC o brak powtórek "Latającego cyrku Monty Pythona"

Oprócz konta jednego z najbardziej znanych brytyjskich dziennikarzy zhakowano też m.in. konto minister edukacji Gillian Keegan.

Piers Morgan z "GMB" odszedł, gdy zaatakował Meghan Markle (niemal równie ostro jak ostatnio Jeremy Clarkson na łamach "The Sun"). Od ponad roku w nowej stacji TalkTV, należącej do News Corp pracującej dla Ruperta Murdocha, prowadzi program "Uncensored". To on przeprowadził słynny wywiad z Cristiano Ronaldo, po którym Portugalczyk definitywnie pożegnał się z Manchesterem United.

Na Twitterze poskarżył się, że "wystąpił duży problem z tym, jak duża technologia stosuje swoje procedury bezpieczeństwa".

Czytaj też: TikTok zakazany w Izbie Reprezentantów USA

(MAC, 29.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.