Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

John Cleese ma pretensje do BBC o brak powtórek "Latającego cyrku Monty Pythona"

John Cleese uważa, że "Monty Python" podobałby się także obecnej młodzieży (fot. Wikimedia Commons/Rebel Wisdom)

John Cleese, jeden z twórców "Latającego cyrku Monty Pythona", ma pretensje do BBC, że państwowa brytyjska telewizja od lat nie emituje powtórek kultowego cyklu programów.

83-letni aktor i komik zapytał swoich 5,6 mln obserwujących na Twitterze: "Czy ktokolwiek (w tym pracownicy BBC) może mi powiedzieć, dlaczego BBC nie pokazuje Monty Pythona od kilku dekad?"

John Hoare, reżyser telewizyjny, odpowiedział Cleese'owi, przypominając mu o nocy poświęconej Pythonowi w BBC z okazji 50-lecia powstania serii.

Czytaj też: John Cleese z Monty Pythona z programem w GB News. "Będę mówił o cenzurze"

"Siedziałem w BBC Two 7 września 2019 r., przygotowywałem odcinek Monty Pythona w ramach wieczoru programów związanych z Pythonem, a następnie wyemitowałem go, jeśli to pomoże" – napisał.

Tweet Cleese'a nie wspomniał również o umowach dotyczących praw do katalogu Monty Pythona. Program i filmy, w tym "Monty Python i Święty Graal", są w Wielkiej Brytanii dostępne na platformie Netflix.

That's TV, brytyjski kanał telewizyjny, również zawarł umowę na początku tego roku i ma prawa do emisji czterech sezonów komediowego cyklu, w którym obok Cleese'a występowali Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michael Palin i Terry Gilliam.

Czytaj też: Ze zhakowanego konta Piersa Morgana wysyłano obelgi wobec Elżbiety II i Eda Sheerana

Zdaniem ekspertów, Cleese sztucznie podsyca atmosferę. Zapowiadał już nakręcenie filmu dokumentalnego dla Channel 4 na ten temat. Ogłosił również plany poprowadzenia programu w GB News, prawicowym kanale informacyjnym, który stoi w opozycji do BBC.

John Cleese wielokrotnie narzekał, że BBC nie pokazuje "Latającego cyrku Monty Pythona". W 2020 roku powiedział: "BBC nie emituje Monty Pythona w telewizji naziemnej od 20 lat. Teraz młodzi ludzie nie mają pojęcia, kim jestem i wydaje mi się to dziwne, ponieważ myślę, że Python by im się podobał".

Czytaj też: "The Sun" przeprosił Meghan za artykuł Clarksona, ale przeprosiny nie zostały przyjęte

(MAC, 29.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.