TV Puls i Puls 2 wróciły na lokalne multipleksy, bo chcą dotrzeć do widzów ze starszymi dekoderami
W listopadzie TV Puls miał 2,88 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ wobec 3,67 proc. w analogicznym okresie ubiegłego roku, przed przeprowadzeniem zmiany standardu (fot. Pixabay.com)
Kanały TV Puls i Puls 2 (Telewizja Puls) powróciły do emisji w starym standardzie naziemnym na lokalnych multipleksach telewizyjnych MWE Networks. Dzięki temu nadawca chce dotrzeć do widzów, którzy nadal nie wymienili starych dekoderów i telewizorów.
Obie stacje mogą ponownie odbierać mieszkańcy Wrocławia i okolic oraz Tomaszowa Mazowieckiego i okolicznych miejscowości. Jest to możliwe dzięki współpracy Telewizji Puls z grupą MWE Networks, operatorem lokalnych multipleksów telewizyjnych.
- Mamy bardzo bogatą ofertę programową i nie chcemy, aby część widzów, która ze względu na bardzo ubogą kampanię promocyjną oraz źle przeprowadzony proces zmiany standardu ze strony państwa, została jej pozbawiona. Doświetlenie to pokaże nam, czy w ten sposób możemy części widzom pomóc - mówi "Presserwisowi" Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls.
Czytaj też: Radiowa Czwórka bez serwisów z kraju i ze świata
Dane Nielsen Media pokazują, że w listopadzie tego roku TV Puls miał średnio 2,88 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ wobec 3,67 proc. w analogicznym okresie ubiegłego roku, przed przeprowadzeniem zmiany standardu. Z kolei Puls 2 notował w listopadzie br. średnio 1,33 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ wobec 1,6 proc. rok wcześniej.
Lokalne MUX, w przeciwieństwie do ogólnopolskich, w większości nie muszą przechodzić na nowy standard naziemny.
TV Puls i Puls 2 nadawały już w przeszłości na lokalnych multipleksach MWE Networks. Pojawiły się tam w marcu i kwietniu, gdy w skali ogólnopolskiej trwał proces przełączeń ze starego na nowy standard naziemny, obejmujący też kanały Telewizji Puls. Z wrocławskiego MUX zniknęły w lipcu, a z multipleksu w województwie łódzkim - w listopadzie. Ponadto od maja TV Puls i Puls 2 są dostępne na nadającym w Rybniku i okolicach multipleksie, którego operatorem jest TVT.
Według danych Krajowego Instytutu Mediów, na koniec sierpnia nieprzystosowanych do odbioru kanałów w nowym standardzie naziemnym było 990 tys. gospodarstw domowych. W skali ogólnopolskiej mogą one odbierać głównie kanały TVP, dostępne na trzecim multipleksie telewizyjnym, który na wniosek szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego może nadawać w starym standardzie do końca 2023. Część widzów ze starszymi dekoderami i telewizorami ma też dostęp do ósmego multipleksu, m.in. z kanałami Nowa TV i Metro (nie był brany pod uwagę przy zmianie standardu) oraz do wybranych multipleksów lokalnych.
(MNIE, 28.12.2022)