Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter nadal tnie koszty. Odchodzi kolejna szefowa

Sinead McSweeney miała sporo do powiedzenia w Twitterze, ale i tak odeszła (screen: YouTube/TEDx Talks)

Szefowa polityki publicznej Twittera – Sinead McSweeney – opuszcza firmę w związku z dodatkowymi zwolnieniami. W związku też z tym, że Elon Musk nadal tnie koszty.

Kolejne zwolnienia mają miejsce, gdy organy regulacyjne na całym świecie kwestionują działania Twittera w zakresie moderowania treści i ochrony danych użytkowników. W sytuacji, gdy Musk zmniejszył liczbę pracowników z ponad 7 tys. do ok. 2 tys.

Czytaj też: Elon Musk szuka CEO dla Twittera. To efekt głosowania na Twitterze

Zespół ds. polityki publicznej jest odpowiedzialny za dialog z parlamentarzystami i społeczeństwem obywatelskim w kwestiach obejmujących wolność słowa, prywatność i bezpieczeństwo w internecie. Obsługuje wnioski rządów i organizacji praw obywatelskich dotyczące usuwania problematycznych treści i ustala zasady ochrony wrażliwych użytkowników. 

Rolę McSweeney przejął Nick Pickles, starszy dyrektor ds. globalnej strategii polityki publicznej.

Czytaj też: Profile mediów najbardziej angażujące użytkowników Facebooka w 2022 roku

(MAC, 23.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.