Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" od stycznia będzie o złotówkę droższa

Cena "GW" rośnie z powodu wyższych kosztów produkcji (fot. Piotr Molęcki/East News)

Agora od stycznia podnosi o 1 zł cenę egzemplarzową wszystkich wydań "Gazety Wyborczej" z wyjątkiem piątkowego.

– "Gazeta Wyborcza", podobnie jak inne redakcje prasowe, mierzy się z wysokimi i wciąż rosnącymi kosztami wydawniczymi, zwłaszcza ze wzrostem cen papieru, energii oraz paliw i transportu, a także z inflacją. Z uwagi na coraz wyższe koszty produkcji każdego egzemplarza gazety od stycznia 2023 roku zmieni się jej cena – informuje Agata Staniszewska, rzeczniczka Agory.

Czytaj też: Koniec "Auto Świata". Wczoraj wyszedł ostatni numer popularnego tygodnika motoryzacyjnego

Cena egzemplarzowa "GW" będzie wyższa o 1 zł we wszystkie dni poza piątkiem. Od stycznia "GW" w poniedziałki kosztować będzie 6,99 zł, we wtorki, środy i czwartki – 5,99 zł, a w soboty – 9,99 zł. Wydanie piątkowe zachowa dotychczasową cenę – 7,99 zł.

– Czytelnikom papierowego wydania "Gazeta Wyborcza" cały czas proponuje skorzystanie z unikatowej na rynku oferty prenumeraty teczkowej. To niezmiennie najtańsza forma zakupu tradycyjnej "Wyborczej". Cena egzemplarza kupionego w kiosku jest wyższa od ceny egzemplarza w prenumeracie teczkowej o 20 procent – wyjaśnia rzeczniczka Agory.

Po raz ostatni Agora zmieniła cenę "Gazety Wyborczej" w kwietniu 2022 roku. Wtedy piątkowa "GW" zdrożała do 7,99 zł, a sobotnia – do 8,99 zł. Cena dziennika we wtorki, środy i czwartki wzrosła natomiast z początkiem 2022 roku.

Czytaj też: Jeremy Clarskon przeprasza za artykuł w "The Sun" o Meghan Markle. Ponad 6 tys. skarg

Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" po trzech kwartałach 2022 roku wynosiła 48 524 egz. "GW" najlepiej sprzedawała się w piątki (86 113 egz.) i soboty (65 030 egz.; dane PBC). 

Agora od stycznia do września uzyskała 74 mln zł przychodów ze sprzedaży "Gazety Wyborczej" (spadek o 0,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku).

Czytaj też: Musk musi odejść. Tak zdecydowali internauci

(KOZ, 20.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.