Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ zamierza przejąć niemieckiego operatora płatnej telewizji Sky Deutschland

Canal+ jest już obecny na rynku niemieckim ze swoją firmą Studiocanal oraz z M7 Deutschland (screen: YouTube/TR3X PR0DÚCTÍ0NS)

Canal+ rozważa możliwość przejęcia niemieckiego operatora płatnej telewizji Sky Deutschland. Francuska grupa zamierza to zrobić do spółki z innymi inwestorami.

Część firmy medialnej Vivendi może uczestniczyć w konsorcjum, w skład którego wchodzi niemiecki dostawca usług telekomunikacyjnych United Internet, zgodnie z raportem niemieckiej platformy branżowej Clap. Canal+ wniósłby do przedsięwzięcia swoje doświadczenie w zakresie płatnej telewizji i zasoby treści, podczas gdy United Internet dodałby dostęp do sieci szerokopasmowego internetu i telefonii komórkowej.

Czytaj też: Politechnika Poznańska na zlecenie Mety zbada metaversum

Canal+ nabył niedawno wyłączne prawa do transmisji meczów piłkarskich Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji dla swojego kanału telewizji płatnej i usługi transmisji strumieniowej w Austrii, podkreślając w ten sposób rosnące ambicje na rynkach niemieckojęzycznych.

W Austrii współpracuje z A1 Telekom Austria. Spółka joint venture z United Internet w ramach przejęcia Sky Deutschland przypominałaby tę strategię w Niemczech.

Canal+ jest już obecny na rynku niemieckim ze swoją firmą zajmującą się produkcją filmową Studiocanal oraz z M7 Deutschland, dostawcą kanałów telewizyjnych i usług dla operatorów sieci kablowych oraz IPTV.

Pierwsze doniesienia, że amerykańska spółka macierzysta Comcast rozważa sprzedaż Sky Deutschland, pojawiły się w październiku 2022 br. Niemiecki biznes płatnej telewizji może zostać wyceniony na ok. 1 mld euro.

Czytaj też: Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy likwidującej TVP Info i abonament radiowo-telewizyjny

(MAC, 19.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.