Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP: w 2023 roku koszty reklamy wzrosną średnio o 8 proc.

TVP m.in. rozwija produkty reklamowe oparte na reklamie w connected TV (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Przyszłoroczna polityka sprzedaży biura reklamy TVP zakłada, że koszty reklamy w Telewizji Polskiej wzrosną średnio o 8 proc.

Podwyżka dotyczy reklamodawców, którzy mieszczą się w opublikowanych progach wydatków rocznych, jednak może być zmniejszona poprzez przeniesienie cesji wydatków na reklamę online i sponsoring.

Czytaj też: TVN 24 zyskał udział w rynku i wyprzedził TVP Info

W nowej ofercie klientom zainteresowanym zakupem cennikowym obniżono poziom udziału cennika uprawniający do zniżek oraz próg niezbędnych rocznych wydatków, od którego można negocjować indywidualny rabat. Nowością jest mechanizm gwarancji poziomu średniej ceny dla reklamodawców z rocznymi wydatkami powyżej 8 mln zł, którzy wykorzystują cennik jako podstawową formę zakupu.

Od 2023 roku marketerom deklarującym wydatki w kategorii online i sponsoring będą przysługiwać dwa rabaty na zakup reklam w TV. 

Jak podano w komunikacie, jednym z elementów zasad sprzedaży zwiększających elastyczność jest rozszerzona lista grup celowych, w których można dokonywać zakupu gwarantowanej widowni (w tym dwie nowe grupy wiekowe: 18-64 i 20-49).

Czytaj też: TVP ma jednak zakontraktowaną międzynarodową gwiazdę na sylwestra w Zakopanem

Ponadto TVP rozwija produkty reklamowe oparte na reklamie w connected TV (telewizory podłączone do internetu) m.in. o reklamę w telewizji hybrydowej. Do oferowanej już wcześniej możliwości emisji spotu reklamowego nadawca dodaje narzędzia pozwalające na elastyczny dobór liczby kontaktów z widzem oraz możliwość integracji z aplikacją marketera. 

Dla porównania, w Polsat Media średnia podwyżka wynosi ok. 12,5 proc., a w TVN Media – po uwzględnieniu zmiany grupy rozliczeniowej – koszty dotarcia mają wzrosnąć od 12 proc. do 25 proc. w zależności od klastra wydatków.

Czytaj też: Już dziś gala Grand Press. Poznamy Dziennikarza Roku. Oto wszystkie nominacje

(KOZ, 13.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.