Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odchodzi szef Twittera we Francji. Exodus z platformy społecznościowej

Damien Viel dołącza do grona niezadowolonych z polityki nowego właściciela Twittera (screen: Twitter.com/BFMTV)

Damien Viel, szef francuskich operacji Twitter Inc., oświadczył, że rezygnuje z platformy mediów społecznościowych, której nowy właściciel Elon Musk niedawno zwolnił najwyższe kierownictwo i wymusił gwałtowne redukcje etatów w firmie.

„To koniec” – napisał Viel na Twitterze, dziękując swojemu zespołowi we Francji, którym kierował przez ostatnich siedem lat.

Czytaj też: Pracownicy Twittera odchodzą setkami, niepewna przyszłość serwisu

Nie wyjaśnił okoliczności odejścia i odmówił podania liczby osób zatrudnionych przez Twitter w tym kraju przed lub po przejęciu firmy przez Muska w zeszłym miesiącu.

Elon Musk po dojściu do władzy zwolnił całe kierownictwo i prawie połowę zatrudnionych. W ubiegłym tygodniu napisał, że wymaga szczególnie wytężonej pracy, co spotkało się z reakcją pracowników, którzy rozpoczęli exodus z firmy.

Czytaj też: Bob Chapek nie jest już szefem Disneya, wraca Bob Iger

(MAC, 22.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.