Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał TVP 4K z usterkami podczas transmisji mundialu

TVP 4K pokazuje mecze mundialu w lepszej jakości niż TVP 1, TVP 2 czy TVP Sport (screen: YouTube/Archiwista_Telewizji)

Od początku mundialu w Katarze kanał TVP 4K boryka się z kłopotami technicznymi. Usterki pojawiły się podczas niedzielnej inauguracji turnieju, ale zakłócenia wystąpiły też podczas wczorajszego spotkania Holandii z Senegalem.

W niedzielę w czasie studia i meczu otwarcia Katar - Ekwador w TVP 4K brakowało dźwięku, były problemy z jego synchronizacją z obrazem. Takich usterek nie mieli widzowie TVP 1 czy TVP Sport.

Czytaj też: Maciej S., prezes Kanału Sportowego, zatrzymany przez CBA. Kanał komentuje

"Studio Mundial od 15.00 bez dźwięku. Obecnie plansza z dźwiękiem. O 15.07 przekaz powrócił już z głosem. 15.16 znów brak dźwięku" – podawał poświęcony telewizji profil "Urkisat – Listy kanałów E2" na Facebooku. Jak dodano, od 15.18 na platformie Canal+ głos nie zgadzał się z emitowanym obrazem. Ponadto na niektórych telewizorach obraz był zakłócany przez wyświetlanie kolorowego paska znajdującego się na środku ekranu.

Podobne problemy miały miejsce także w poniedziałek. Opisywali je m.in. użytkownicy Twittera: "TVP 4K to jakiś żart. Ciągle zaniki sygnału, problemy z dźwiękiem i obrazem. Niezła fuszerka" oraz "Sukces, pierwsze 10 minut był obraz i dźwięk, teraz znowu jakieś szczekanie, a nie dźwięk na TVP 4K z naziemnej".

– Nie ingerujemy w otrzymywany sygnał. Występujące chwilowo problemy z synchronizacją i dźwiękiem nie były zależne od nas – tłumaczy Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy platformy Canal+, w której ofercie jest TVP 4K.

Czytaj też: TVP przeprosi KPH za homofobiczną "Inwazję" i przekaże 10 tys. złotych na cele społeczne

TVP w poniedziałek nie odpowiedziała na nasze pytanie o powody problemów technicznych w TVP 4K oraz o to, czy zostały już zidentyfikowane i ostatecznie wyeliminowane.

TVP 4K pokazuje mecze mundialu w lepszej rozdzielczości niż TVP 1, TVP 2 czy TVP Sport. Stację, poza platformą Canal+, można odbierać też za pośrednictwem naziemnego multipleksu testowego TVP, w ofercie Grupy Vectra, Inea, Orange, Toya czy T-Mobile.

Czytaj też: SwipeTo.pl w miesiąc po debiucie nie porwał treściami, a szkodzi mu szyld TVP

(MNIE, 22.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.