Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szydło wymyśliła, Morawiecki zlikwidował. Rząd już nie reformuje mediów przez pełnomocnika

Rozporządzenie znoszące pełnomocnika od reformy mediów publicznych weszło w życie 9 listopada (fot. Jan Bielecki/East News)

Rząd zlikwidował stanowisko pełnomocnika rządu ds. przygotowania reformy publicznej radiofonii i telewizji.

Rozporządzenie znoszące pełnomocnika od reformy mediów publicznych weszło w życie 9 listopada. Stanowisko ustanowił rząd Beaty Szydło rozporządzeniem z 25 listopada 2015 roku. Ustalono wtedy, że do zadań pełnomocnika "należy inicjowanie, koordynowanie i monitorowanie działań dotyczących reformy publicznej radiofonii i telewizji", a pełnomocnikiem był sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj też: Prezes TVP odwołał trzech dyrektorów, w tym szefa biura programowego

Początkowo pełnomocnikiem rządu ds. przygotowania reformy publicznej radiofonii i telewizji był Krzysztof Czabański, wówczas wiceminister kultury. Czabański został później przewodniczącym Rady Mediów Narodowych. Ostatnio tym pełnomocnikiem miał być wiceminister Szymon Giżyński. 

Na likwidację stanowiska pełnomocnika zwrócił uwagę członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Tadeusz Kowalski podczas posiedzenia senackiej komisji kultury, które odbyło się we wtorek 15 listopada.

Czytaj też: W publicznej Trójce T.Love śpiewa o publicznej telewizji: "Wyłącz TVP"

(KOZ, 18.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.