Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes TVP odwołał trzech dyrektorów, w tym szefa biura programowego

Krystian Kuczkowski kierował biurem programowym TVP od ponad roku (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Krystian Kuczkowski nie jest już dyrektorem biura programowego Telewizji Polskiej, Łukasz Greszta przestał kierować ośrodkiem kanałów i serwisów internetowych, a Bartłomiej Wnęk stracił stanowisko szefa centrum usług produkcyjnych spółki – ustalił "Presserwis".

Wszystkich trzech dyrektorów odwołał ze stanowisk w czwartek prezes telewizji publicznej Mateusz Matyszkowicz. Z naszych ustaleń wynika, że prezes Matyszkowicz z decyzjami personalnymi czekał do gali z okazji 70-lecia TVP, która odbyła się w niedzielę 13 listopada.

Czytaj też: W publicznej Trójce T.Love śpiewa o publicznej telewizji: "Wyłącz TVP"

Jak dowiedział się "Presserwis", obowiązki dyrektora biura programowego prezes powierzył Anecie Woźniak, od września dyrektorce centrum kultury i historii w spółce. Ośrodkiem kanałów i serwisów internetowych kierować będzie Patrycja Czajkowska, dotychczasowa zastępczyni Łukasza Greszty.

Greszta żegna się ze stanowiskiem niespełna miesiąc po udostępnieniu nowej odsłony TVP VOD i półtora po uruchomieniu serwisu SwipeTo.pl. Z kolei obowiązki Bartłomieja Wnęka w centrum usług produkcyjnych przejęła Maria Solecka, do tej pory jego zastępczyni.

Krystian Kuczkowski dyrektorem biura programowego był od września 2021 roku, kiedy awansował ze stanowiska zastępcy dyrektora biura programowego ds. repertuaru. Wcześniej był zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. TVP Info i kierownikiem redakcji serwisów TVP Info. Kuczkowski jest współtwórcą filmów dokumentalnych TVP o Annie Przybylskiej i Krzysztofie Krawczyku. Z TVP związany jest od 2008 roku.

Czytaj też: TVP potwierdza "Sylwester marzeń z Dwójką" w Zakopanem

Łukasz Greszta stanowisko dyrektora ośrodka kanałów i serwisów internetowych TVP objął w marcu 2021 roku. Greszta od połowy 2020 roku był dyrektorem ds. relacji z mediami w PZU. Wcześniej pracował w TVP, ostatnio jako zastępca dyrektora biura spraw korporacyjnych, a wcześniej – od lipca 2016 roku do lutego 2020 roku – jako kierownik centrum informacji.

Biuro programowe TVP zarządza ofertą TVP 1, TVP 2, TVP Rozrywka i TVP Seriale, a także odpowiada za koordynację programową wszystkich kanałów i prowadzi działalność marketingową i promocyjną w zakresie oferty programowej. Natomiast centrum usług produkcyjnych świadczy usługi o charakterze realizacyjno-technicznym dla jednostek organizacyjnych telewizji i podmiotów zewnętrznych.

Czytaj też: Politycy PiS oraz ich sojusznicy zajęli 77 proc. czasu poświęconego w TVP wszystkim politykom

(KOZ, 18.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.