Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Listopad 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza nowa edycja programu #YouthEmpowered od Coca-Cola HBC i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Z inicjatywy w Polsce skorzystało już ponad 140 tys. młodych ludzi

5 tys. młodych osób z Polski i krajów bałtyckich oficjalnie rozpoczęło kolejną edycję #YouthEmpowered – programu, w ramach którego Coca-Cola HBC wspiera młodzież w wyborach edukacyjnych i zawodowych. Uczestnicy programu wezmą udział w spotkaniach z przedstawicielami świata biznesu, ekspertami rynku pracy i przedsiębiorcami.

W tym roku polska odsłona programu realizowana jest wspólnie z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, organizacją należącą do nominowanego do Pokojowej Nagrody Nobla 2022 Junior Achievement Worldwide.

Coca-Cola HBC w ramach #YouthEmpowered zamierza do 2025 roku wesprzeć milion młodych osób, które rozpoczynają karierę zawodową. Do tej pory z inicjatywy skorzystało w Polsce już ponad 140 tys. młodych ludzi.

Podczas webinaru otwierającego tegoroczną edycję, który poprowadził influencer Karol Paciorek, doświadczeniami dzielili się praktycy biznesu. Jako pierwszy wystąpił Jaak Mikkel, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska i krajów bałtyckich, który opowiedział o tym, co jest najważniejsze w budowaniu zawodowej ścieżki, oraz jak przekuć własne błędy w lekcję rozwoju. Pojawili się też inni eksperci: badaczka sztucznej inteligencji, prorektorka Akademii Leona Koźmińskiego, prof. dr hab. Aleksandra Przegalińska opowiedziała o możliwościach współdziałania człowieka i nowoczesnych technologii. Aleksandra Wesołowska-Sieja, PR managerka portalu Praca.pl, przeprowadziła wykład o tym, jak czytać ogłoszenia o pracę, Anna Pytel, talent acquisition manager Coca-Cola HBC, udzielała wskazówek, jak przygotować pierwsze CV, a przedsiębiorca Kamil Baj z Pszczelarium prezentował historię zakładania własnego biznesu.

- Chcemy wspierać młodzież, dlatego dzielimy się naszymi kompetencjami. Mamy nadzieję, że spotkania realizowane w ramach programu pomogą młodym zidentyfikować swoje mocne strony – podsumowywał Jaak Mikkel, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska i krajów bałtyckich.

(MT, 17.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.