Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał TVP 4K z meczami MŚ od 20 listopada dostępny na testowym multipleksie TVP

TVP 4K pojawi się nie tylko w przekazie naziemnym, ale też u operatorów płatnej telewizji (fot. Pixabay.com)

Od 20 listopada na testowym multipleksie TVP będzie nadawany okazjonalny kanał TVP 4K z meczami piłkarskiego mundialu w Katarze. W związku z tym z oferty tego MUX znikną TVP 1, TVP 2 i TVP Info, pozostając tylko na trzecim multipleksie.

TVP 4K potrzebuje więcej miejsca na multipleksie niż standardowe kanały, bo będzie nadawać w lepszej niż one jakości obrazu.

Czytaj też: TVP udostępniła reklamodawcom dodatkowy czas po meczach Polaków w Katarze

– TVP 4K trafi na testowy multipleks, na którym są prowadzone różne scenariusze testowe. Planujemy do mundialu zakończyć testy związane z obecnością TVP 1, TVP 2 i TVP Info na tym MUX – mówi nam osoba z TVP.

Od 20 listopada kanały TVP 1, TVP 2 i TVP Info pozostaną więc wyłącznie na trzecim multipleksie. Obecnie przekazy tych kanałów są dublowane na MUX 3 (w starym standardzie) i multipleksie testowym (w nowym). Dzięki temu TVP 1, TVP 2 i TVP Info są dostępne na liście kanałów naziemnych dwukrotnie.

Od 20 listopada w skład testowego MUX, który swoim zasięgiem obejmuje większość obszaru Polski, będą wchodziły: TVP 4K, TVP World, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Polonia i TVP Rozrywka. Docelowo, od lutego 2023 roku, TVP obejmie na stałe tzw. MUX 6, którego część częstotliwości wykorzystuje teraz multipleks testowy.

Czytaj też: Tygodnik "NIE" po śmierci Jerzego Urbana zwiększył sprzedaż

TVP 4K pojawi się nie tylko w przekazie naziemnym, ale też u operatorów płatnej telewizji, m.in. na platformie Canal+ czy w łódzkiej sieci kablowej Toya.

Operatorzy zwracali uwagę, że kanał jest im oferowany za opłatą, choć naziemnie będzie nadawany za darmo. TVP 4K ma być dostępny tylko w czasie piłkarskiego mundialu w Katarze, czyli od 20 listopada do 18 grudnia.

Czytaj też: Komisja antymobbingowa ws. naczelnej "Wysokich Obcasów" kończy pracę. Klich-Siewiorek odchodzi

(MNIE, 14.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.