Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Producent programów kabaretowych dla Grupy Polsat Plus zamknął rok stratą

Firma Albert-Art produkuje "Gwiazdy kabaretu" dla TV 4 (screen: YouTube/Polsat)

Spółka Albert-Art, producent programów kabaretowych dla Grupy Polsat Plus, w 2021 roku zanotowała 157,81 tys. zł straty netto przy 7,3 mln zł przychodów z podstawowej działalności operacyjnej.

Z przekazanego do Krajowego Rejestru Sądowego sprawozdania wynika, że w ubiegłym roku przychody spółki z podstawowej działalności były o 52,47 proc. wyższe niż w 2020 roku.

Czytaj też: UOKiK chce wyjaśnień w sprawie usterek technicznych w Viaplay, Polsat Box Go i Canal+ Online

Koszty podstawowej działalności operacyjnej to 7,41 mln zł – wzrosły o 45,63 proc. Na wynagrodzenia wydano 333,78 tys. zł, o 11,68 proc. mniej. W 2021 roku, tak jak rok wcześniej, nie zatrudniano w spółce osób na etatach.

Firma miała 157,81 tys. zł straty netto (o 47,58 proc. mniej, niż rok wcześniej), która zostanie pokryta z zysków z poprzednich lat.

Wspólniczkami spółki są Agnieszka Alber i Marta Trzcińska.

Firma produkuje "Gwiazdy kabaretu" dla TV 4 (Grupa Polsat Plus), a w 2021 roku realizowała też m.in. "Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących" dla Polsatu.

Czytaj też: W październiku Jedynka liderem w grupie ogólnej, a TVN – w grupach komercyjnych

(MNIE, 03.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.