Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

FIFA zgodziła się na telewizyjne wywiady w przerwach meczów mundialu w Katarze

Selekcjoner angielskiej reprezentacji Gareth Southgate nie ma nic przeciwko wywiadom w przerwie (fot. Wikimedia Commons/soccer.ru)

FIFA wyraziła zgodę na przeprowadzanie krótkich wywiadów z selekcjonerami drużyn w przerwach meczów rozpoczynających się 20 listopada piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze.

Wywiady typu flash nie będą obowiązkowe. Muszą być wcześniej uzgodnione wspólnie przez licencjobiorcę praw medialnych, takiego jak np. BBC lub ITV oraz występujące w danym meczu zespoły. Wywiady mają się odbywać na początku lub na końcu przerwy, jeśli nadawca prowadzący transmisję złoży wniosek z wyprzedzeniem, a kierownik lub zastępca kierownika ekipy wyrazi na to zgodę.

Czytaj też: Borek i Laskowski skomentują mecze Polaków na mundialu w Katarze

Międzynarodowa Federacja Piłkarska przygląda się sytuacji poprzez mecze angielskiej Premier League. Pierwszym, który pozwolił na taki wywiad w przerwie spotkania, był w sierpniu Patrick Vieira, menedżer Crystal Palace.

Do tej pory podczas mundiali menedżerowie zespołów wypowiadali się na pomeczowych konferencjach prasowych. Ewentualnie później dla określonego nadawcy, ale zawsze po rozegranym spotkaniu.

Czytaj też: Dziennikarka Polsatu zarzuca TVP kradzież. "Jak ktoś ma wywiad na wyłączność, to nie podsłuchuj"

(MAC, 24.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.