Dział: PRASA

Dodano: Październik 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oskarżeni o pomoc w zabójstwie dziennikarza Jarosława Ziętary uniewinnieni przez sąd

Jarosław Ziętara był dziennikarzem śledczym, badającym nielegalne powiązania holdingu Elektromis z rządem (fot. archiwum)

Sąd Okręgowy w Poznaniu zdecydował o uniewinnieniu Mirosława R. (pseudonim "Ryba") i Dariusza L. (pseudonim "Lala"), którzy byli oskarżani o uprowadzenie, pozbawienie wolności oraz pomoc w zabójstwie dziennikarza Jarosława Ziętary. Prokuratura domagała się dla nich kary po 25 lat więzienia.

Sąd argumentował, że dowodem w sprawie były zeznania trójki świadków, które okazały się niespójne i wewnętrznie sprzeczne. Oskarżeni nie przyznawali się do winy.

Proces Mirosława R. i Dariusza L., byłych pracowników holdingu Elektromis, którego działalnością interesował się Jarosław Ziętara, ruszył w styczniu 2019 roku. Według prokuratury oskarżeni mieli w 1992 roku podstępem zwabić Jarosława Ziętarę do samochodu, a następnie przekazać osobom, które go zabiły i ukryły jego zwłoki.

Jarosław Ziętara był dziennikarzem śledczym, badającym nielegalne powiązania holdingu Elektromis z rządem. 1 września 1992 roku rano wyszedł do pracy i zaginął.

24 lutego br. uniewinniono oskarżonego o podżeganie do jego zabójstwa byłego senatora Aleksandra Gawronika.

(MNIE, 19.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.