Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP będzie kontynuować produkcję serialu "Ojciec Mateusz", ale bez udziału ATM Grupy

Główną rolę w serialu "Ojciec Mateusz" gra Artur Żmijewski (fot. Jakub Kamiński/East News)

Telewizja Polska zrezygnowała z usług spółki ATM Grupa przy produkcji "Ojca Mateusza". TVP zapewnia jednak, że będzie kontynuowała realizację serialu.

Jak poinformował portal Teleshow.wp.pl, TVP zorganizowała konkurs na nowego producenta "Ojca Mateusza". Wzięli w nim udział m.in. dotychczasowy producent ATM Grupa oraz firma Rock And Roll Production, zajmująca się np. współpracą produkcyjną przy serialu TVP "Archiwista".

"Ojciec Mateusz" produkowany przez TVP samodzielnie?

Wyników konkursu jednak nie ogłoszono, a Telewizja Polska poszukuje teraz firm podwykonawców, które dostarczą jej sprzęt dźwiękowy i zdjęciowy do realizacji kolejnych odcinków. Może to oznaczać, że serial będzie produkowany przez TVP samodzielnie.

Czytaj też: TVP: audyt nie potwierdził nieprawidłowości przy koncertach plenerowych

Podobna sytuacja miała już miejsce przy teleturnieju "Jaka to melodia?", którego produkcję TVP w 2018 przejęła od firmy Media Corporation. Telewizja Polska jest obecnie głównym producentem teleturnieju, ale część usług wykonawczych zapewnia zewnętrzna spółka ZPR Media.

"Nie otrzymaliśmy z TVP oficjalnej informacji o rozstrzygnięciu przetargu. W związku z tym trudno nam oficjalnie skomentować przejęcie »Ojca Mateusza« przez TVP. Możemy tylko wyrazić ubolewanie, że standardy komunikacji publicznego nadawcy o rozstrzygnięciu publicznych przetargów dopuszczają do takiej sytuacji" – przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe spółki ATM Grupa, która dotychczas realizowała "Ojca Mateusza".

TVP: "»Ojciec Mateusz« nie jest zagrożony"

Z kolei Centrum Informacji TVP poinformowało nas, że zarówno produkcja, jak i emisja kolejnych, premierowych odcinków serialu "Ojciec Mateusz" nie są zagrożone. Telewizja Polska nie odpowiedziała jednak na pytanie, dlaczego zrezygnowała z usług ATM Grupy i kto teraz będzie produkował serial. "Decyzje TVP dotyczące szczegółów współpracy produkcyjnej stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa" – przekazała TVP.

Czytaj też: Pierwsza fala badania oglądalności kanałów lokalnych z błędami i wypaczonym wynikiem

"Ojciec Mateusz" to polska wersja włoskiego serialu "Don Matteo". Główną rolę w serialu gra Artur Żmijewski. TVP "Ojca Mateusza" emituje od listopada 2008 roku.

Według Nielsen Media wiosną serial śledziło w TVP 1 średnio 1,77 mln widzów, ok. 80 tys. mniej, niż przed rokiem. Obecnie jest nadawany jesienny sezon, wyprodukowany jeszcze przez ATM Grupę.

Czytaj też: Netflix: "Wielka woda" obejrzana w 10 mln gospodarstw domowych na świecie

(MNIE, 18.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.