Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orange udostępnił abonentom swojej telewizji IPTV 16 wersji regionalnych TVP 3

Zgodnie z przepisami sieci kablowe i platformy IPTV muszą udostępniać tylko jeden kanał TVP 3, ale właściwy regionalnie (screen: YouTube/Forum Media2)

Orange udostępnił abonentom swojej telewizji kablowej IPTV 16 wersji regionalnych TVP 3. Klienci tej usługi operatora mogli dotychczas odbierać tylko jedną wersję, właściwą dla nich terytorialnie.

– W IPTV dajemy klientowi wybór kanału TVP 3 – wyjaśnia Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange.

Jak dodaje, stanowisko spółki w sprawie dołączenia wszystkich wersji TVP 3, ale w ofercie satelitarnej Orange TV, nie zmieniło się. Już w lipcu Orange informował, że czeka na ruch ze strony nadawcy, który musiałby umieścić dodatkowe kanały na satelicie.

Czytaj też: TVP rezygnuje z kanału TVP Muzyka, a planowany TVP Teen zmienia w TeenTV

Były prezes TVP Jacek Kurski naciskał na platformy satelitarne, by dodały do swojej oferty wszystkie 16 wersji TVP 3. Koszt nadawania stacji na satelicie jest jednak dużo wyższy niż emisji w kablówce lub w technologii internetowej IPTV. Z nieoficjalnych informacji "Presserwisu" wynika, że operatorzy satelitarni nie chcą ponosić dodatkowych kosztów emisji wszystkich wersji TVP 3.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji platformy satelitarne (obecnie są to Polsat Box, Canal+ i Orange TV) mają obowiązek nadawania tylko jednej wersji – TVP 3 Warszawa. Z kolei sieci kablowe i platformy IPTV zgodnie z przepisami też muszą udostępniać tylko jeden kanał TVP 3, ale właściwy dla miejsca zamieszkania abonenta.

Czytaj też: UKE i nadawcy telewizyjni przeciwni zmianie naziemnego kodeka dla Anteny HD

(MNIE, 07.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.