Temat: pożegnanie

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Wołek nie żyje. Komentator Tok FM miał 74 lata. Dziennikarze wspominają

Wołek od 19 lat był gościem w piątkowe poranki Radia Tok FM u Jacka Żakowskiego (screen: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju)

Nie żyje Tomasz Wołek, dziennikarz, publicysta i od 19 lat komentator w Trzódce Jacka Żakowskiego w Radiu Tok FM. Były redaktor naczelny "Życia" i "Życia Warszawy". Zmarł w wieku 74 lat.

Informację o śmierci Tomasza Wołka potwierdziła rodzina – donosi tokfm.pl. Jego teksty ukazywały się m.in. w "Polityce", "Gazecie Wyborczej" oraz w "Rzeczpospolitej". Urodził się w 1947 roku w Gdańsku. Ukończył studia z zakresu historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Był działaczem opozycyjnym w okresie PRL-u – w 1968 uczestniczył w wiecach studenckich w ramach wydarzeń marcowych.

Pracę jako dziennikarz zaczynał w redakcjach sportowych, początkowo w TVP i "Piłce Nożnej". Był redaktorem naczelnym "Życia Warszawy" oraz dziennika "Życie". W 2011 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest także laureatem Nagrody Kisiela, którą otrzymał w 1997 roku.

Wołek był też wielkim znawcą futbolu – zwłaszcza południowoamerykańskiego. Tak komentował występy piłkarzy:

Wołek od 19 lat był gościem w piątkowe poranki Radia Tok FM u Jacka Żakowskiego – tzw. Trzódce, razem z Wiesławem Władyką, Tomaszem Lisem i, zastępującą od kilku miesięcy Lisa, Agnieszką Wiśniewską.

(HAD, 21.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.