Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stalker skazany na osiem lat za nękanie dziennikarki BBC

Emily Maitlis stała się popularna po przeprowadzeniu głośnego wywiadu z księciem Andrzejem (fot. Wikimedia Commons/Gothick)

Sąd w Nottingham na osiem lat więzienia skazał stalkera nękającego dziennikarkę BBC Emily Maitlis po dwudziestym, kolejnym złamaniu zakazu.

Edward Vines pomiędzy majem 2020 a grudniem 2021 roku napisał do Maitlis i jej matki osiem listów wyrażających nieodwzajemnioną miłość w czasie, gdy już siedział w więzieniu. W ciągu 20 lat był kilkakrotnie wsadzany za kratki – na cztery miesiące, 18, 45 miesięcy, a w końcu na trzy lata. Sędzia prowadzący sprawę powiedział 52-letniemu wielbicielowi, że wykazał się "zapierającą dech w piersiach wytrwałością” w swoich staraniach o skontaktowanie się z ofiarą. Ustanowiony wcześniej wielokrotnie zakaz zbliżania się sędzia uznał w końcu za "bezsensowny".

Czytaj też: Prezenterka NBC miała udar na wizji

Vines dziennikarkę poznał w 1990 roku, gdy w tym samym czasie studiowali na Uniwersytecie w Oxfordzie. Prokurator Ian Way przed sądem mówił o "nienasyconym pragnieniu" oskarżonego. Vines przyznał, że gdy wyjdzie z więzienia, będzie nadal wysyłać listy do dziennikarki.

Emily Maitlis, dziennikarka programu informacyjnego BBC Newsnight, zdobyła popularność w Wielkiej Brytanii po przeprowadzeniu głośnego wywiadu z księciem Andrzejem, w którym przyznał się m.in. do przyjaźni ze skazanym przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem, co zaowocowało odejściem księcia z życia publicznego.

Rozmowę wyemitowano w 2019 roku, dwa miesiące po tym, jak Epstein został znaleziony martwy w swojej celi. Kulisy słynnego wywiadu ma pokazać planowany film fabularny "Scoop". Do roli księcia przymierzany jest Hugh Grant.

Czytaj też: Nowy "Press": Lachowski o swojej pierwszej wojnie, a także Gugała, Burzyńska, Klarenbach i ekipa Zełenskiego

(MAC, 09.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.