Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warner Bros. Discovery pozbył się udziałów w GB News

GB News miał przynosić zyski, ale rzeczywistość minęła się z oczekiwaniami

Koncern Discovery, w momencie utworzenia brytyjskiego kanału informacyjnego GB News pozostający jego współwłaścicielem, pozbył się udziałów. Konkretnie zrobił to koncern Warner Bros. Discovery – od czterech miesięcy Discovery wraz z WarnerMedia wchodzi w skład tego konglomeratu medialnego.

Udziały zostały przejęte przez dotychczasowych współwłaścicieli – Legatum Ventures Limited i Sir Paula Marshalla. W rozwój kanału telewizyjnego, na początku działalności przeżywającego spore trudności (z niemal natychmiastowym po uruchomieniu odejściem jego szefa Andrew Neilla), zainwestowano 60 mln funtów.

Czytaj też: Dziennikarze BBC News zapowiadają strajk

Planowane jest również zwiększenie zasięgu w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. "To świadectwo naszego zaufania do rozmachu i trajektorii GB News po obiecującym pierwszym roku" – stwierdził prezes Alan McCormick, partner w Legatum. 

Zaangażowanie Discovery w prawicowy kanał opinii było wątpliwe od początku, zwłaszcza po zapowiadanej kolejnej rundzie cięcia kosztów przez Warner Bros. Discovery, obejmującej zamknięcie usługi przesyłania strumieniowego CNN+ zaledwie kilka dni po jej uruchomieniu w USA.

Andrew Cole i Mark Schneider, którzy założyli spółkę macierzystą GB News w lutym zeszłego roku, zrezygnowali z funkcji dyrektorów i sprzedali swoje udziały w firmie.

Czytaj też: Syria zaprzecza, że więzi zaginionego 10 lat temu amerykańskiego dziennikarza

(MAC, 19.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.