Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze BBC News zapowiadają strajk

Będzie tylko jedno BBC News, więc do jego obsługi potrzeba mniej pracowników (screen: YouTube/Bintro)

Dziennikarze BBC News rozważają strajk w związku z planami połączenia krajowego kanału BBC News z międzynarodowym BBC World News. Krajowy Związek Dziennikarzy (NUJ) poinformował, że przeprowadza głosowanie konsultacyjne. Plany połączenia stacji doprowadzą do utraty 70 miejsc pracy.

"BBC News Channel odgrywa ważną rolę w informowaniu o lokalnych wyborach, wyborach uzupełniających, powodziach i suszach, a także w informowaniu o krajowych i międzynarodowych incydentach" – oświadczyła sekretarz generalna NUJ Michelle Stanistreet. "Rozumiemy, że BBC, po corocznych cięciach i zamrożeniu opłat licencyjnych, jest w trudnej sytuacji, ale nie możemy poprzeć decyzji, która będzie miała poważny wpływ na dostarczane wiadomości" – stwierdziła.

Czytaj też: Graeme Souness w Sky Sports nazwał futbol "męską grą" i ma kłopoty

Zgodnie z planami ogłoszonymi w zeszłym miesiącu brytyjscy widzowie będą otrzymywać treści krajowe od dziennikarzy z BBC One i BBC Two. Nowy zespół aktualności BBC News ma zapewnić relacje ze świata oraz – w niektórych przypadkach – transmisje wyłącznie na rynek krajowy z wydarzeń związanych z Wielką Brytanią.

Nowy kanał BBC News będzie nadawany z Londynu w ciągu dnia, a następnie z Singapuru i Waszyngtonu.

Czytaj też: O. Ludwik Wiśniewski w liście do Jarosława Kaczyńskiego: TVP zatruwa duszę narodu

(MAC, 19.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.