Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

O. Ludwik Wiśniewski w liście do Jarosława Kaczyńskiego: TVP zatruwa duszę narodu

O. Ludwik Wiśniewski wytyka Jarosławowi Kaczyńskiemu, że robi dokładnie to samo, o co kiedyś oskarżał komunistów w PRL (fot. Paweł Wodzyński/East News)

O. Ludwik M. Wiśniewski, dominikanin, duszpasterz akademicki i działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, napisał do Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, list otwarty. Oskarża TVP o "zatruwanie Duszy Narodu".

List, jak we wstępie napisał o. Ludwik M. Wiśniewski, powstał 15 sierpnia, a opublikowany został wczoraj, m.in. w Rp.pl i Wyborcza.pl.

O. Wiśniewski o TVP: "Półprawdy, kłamstwa, pomówienia"

"Wysłuchałem wiadomości nadawanych przez tę stację TVP 1, w których, jak codziennie od wielu dni, »lały się« półprawdy i jawne kłamstwa, pomówienia konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski; zohydzanie »Unii Europejskiej« i najbliższego naszego sąsiada usytuowanego po drugiej stronie Odry".

Czytaj też: TVP nie zamierza ujawnić badań oglądalności, którymi chwalił się Jacek Kurski

Dalej o. Ludwik M. Wiśniewski pisze: "W wymarzonej, wolnej Polsce, publiczna telewizja kierowana przez Pana Jacka Kurskiego oskarża politycznych konkurentów o największe zbrodnie, o świadome niszczenie Polski, o świadome niszczenie polskiej rodziny i polskiej kultury, o plan zniszczenia Kościoła, o realizowanie interesów nie Polski, ale obcych mocarstw....itd....itd... To wszystko polska telewizja czyni – co jest szczególnie bolesne – z odwoływaniem do Ewangelii i ubieraniem niegodziwości w szaty religijne. To jest zatruwanie Duszy Narodu! Nad tym nie można przejść do porządku dziennego! Tu nie można być obojętnym!".

Dominikanin wytyka też Kaczyńskiemu, że robi dokładnie to samo, o co kiedyś oskarżał komunistów w PRL. Napisał: "Drogi Panie Prezesie. Przypominam sobie spotkanie sprzed lat, na którym był obecny – jeśli się nie mylę – także Pan, a na którym stwierdziliśmy, że fałsz, jakim karmiła ludzi władza komunistyczna , to była zbrodnia na Duszy Narodu. Mówiliśmy wtedy, że w Polsce, jaką zbudujemy, będziemy wyczuleni na prawdę i sprawiedliwość; że »w naszej Polsce« będzie szanowany każdy człowiek, także o odmiennych poglądach" (fragmenty listu za: www.rp.pl/polityka/).

Czytaj też: Maile Dworczyka: Morawiecki planował propagandową kampanię wokół lex TVN

(AMS, 19.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.