Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska za 12,6 mln zł. nabyła 40 procent udziałów w Patronite

Wirtualna Polska nabyła 40 procent udziałów w Patronite. Wartość inwestycji to ponad 12,6 mln zł (fot. materiały prasowe)

Wirtualna Polska inwestuje w Patronite, serwis internetowy łączący twórców z patronami. Dzięki temu użytkownicy WP będą mieć dostęp do nowych treści i ich autorów, a twórcy otrzymają szersze możliwości rozwoju. Wartość inwestycji to ponad 12,6 mln zł.

Patronite to platforma łącząca twórców z osobami regularnie wspierającymi ich pasje. Patroni, przekazując comiesięczne wpłaty, budują bliższe relacje z twórcami, którzy z kolei mogą liczyć na stabilne i przewidywalne rozwijanie swoich projektów.

Czytaj też: Grupa Polsat Plus w pierwszym półroczu ze spadkiem zysku

Wirtualna Polska nabyła 40 proc. udziałów w Patronite. Wartość inwestycji to ponad 12,6 mln zł. Twórcy zrzeszeni na Patronite zyskają dostęp do szerszego grona odbiorców oraz nowych metod monetyzacji.

Wirtualna Polska jest właścicielem strony głównej WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak Money.pl, WP SportoweFakty czy Autocentrum.pl. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki (m.in. Wakacje.pl, Nocowanie.pl), wyposażenia wnętrz (Homebook.pl) i projektowania domów (Extradom.pl), usług finansowych (Totalmoney.pl) oraz motoryzacji (Superauto.pl). Według badania Mediapanel w lipcu 2022 roku z produktów internetowych WP korzystało 22 mln Polaków.

Patronite.pl jest największym w Polsce serwisem crowdfundingu subskrypcyjnego.  Na Patronite.pl działa ponad 7 tys. twórców, organizacji, sportowców i pasjonatów, wspieranych przez ponad 650 tys. patronów. Wśród osób i inicjatyw, działających dzięki wsparciu patronów, są m.in.: Radio Nowy Świat, Radio 357, programy Dariusza Rosiaka czy braci Sekielskich.

Czytaj też: O. Ludwik Wiśniewski w liście do Jarosława Kaczyńskiego: TVP zatruwa duszę narodu

(AMS, 19.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.