Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Uwięziony Andrzej Poczobut usłyszał kolejne zarzuty

Andrzej Poczobut został aresztowany 25 marca ub.r., dwa dni po Andżelice Borys (fot. Facebook/Robert Gardziński)

Przebywający od półtora roku w więzieniu Andrzej Poczobut, dziennikarz "Gazety Wyborczej" i aktywista Związku Polaków na Białorusi, usłyszał nowe zarzuty – poinformowało Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy.

Organizacja poinformowała o tym poprzez serwis Telegram. Napisano, że do poprzednich zarzutów podżegania do nienawiści i rehabilitacji nazizmu dodano dziennikarzowi zarzut "nawoływania do działań ograniczających (sankcji zewnętrznych), których celem jest uszczerbek bezpieczeństwa narodowego (Białorusi)".

Czytaj też: Maile Dworczyka: Morawiecki planował propagandową kampanię wokół lex TVN

Przypomnijmy, że w maju Poczobut został przeniesiony z aresztu śledczego w Żodzinie pod Mińskiem do aresztu nr 1 w Mińsku. Rodzina dziennikarza miała wtedy nadzieję, że był to krok zmierzający ku jego uwolnieniu. Poczobut został aresztowany 25 marca ubiegłego roku.

(KAP, 18.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.