Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trzy firmy chcą na zlecenie KRRiT badać model rodziny w serialach TVP, Polsatu i TVN. Wartość: ok. 50 tys. zł

"Tego rodzaju działania badawcze są określone w ustawowych zadaniach KRRiT" – poinformował regulator. Na zdjęciu przewodniczący Witold Kołodziejski (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Trzy podmioty odpowiedziały Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji na zapytanie o szacunkowy koszt monitoringu polskich filmów i seriali w telewizji pod kątem rodzajów modeli rodziny i sposobu ich prezentacji. Średnio ich wycena wyniosła 55 tys. zł brutto.

KRRiT w czerwcu opublikowała zapytanie o szacunkową wartość takiego zamówienia. Celem projektu jest zanalizowanie obecności różnych typów rodzin, a także sposób ich prezentacji w popularnych produkcjach filmowych i telewizyjnych TVP, Polsatu i TVN.

KRRiT: "Jedynie charakter poznawczy"

Krajowa Rada wyjaśniała później, że "planowany monitoring będzie miał jedynie charakter poznawczy i analityczny, a nie oceniający i odpowie na pytanie jaki obraz rodziny jest prezentowany w wybranych produkcjach rozrywkowych i ewentualnie z czego ten obraz może wynikać". "Należy podkreślić, że tego rodzaju działania badawcze są określone w ustawowych zadaniach KRRiT (art. 6 Ustawy o radiofonii i telewizji)" – podano.

Czytaj też: KRRiT chce monitorować rodziny w serialach: ile kobiet, kto pracuje, kto w kuchni

Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska przekazała "Presserwisowi", że szacunkowe wyceny przedstawiły regulatorowi: firma doradcza Ecorys Polska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika (Wydział Filozofii i Nauk Społecznych, Instytut Socjologii) i Press-Service Monitoring Mediów.

– Postępowanie o zapytanie szacunkowe prowadzone było jedynie w celu dokonania określenia wartości ewentualnego, docelowego zamówienia w przyszłości. Otrzymane w jego wyniku wyceny nie są równoznaczne z udzieleniem zamówienia – zaznacza Teresa Brykczyńska. – Podanie wycen poszczególnych podmiotów nie jest możliwe, gdyż nie leży to w interesie publicznym z uwagi na planowane przeprowadzenie w przyszłości procedur zmierzających do wyłonienia konkretnego wykonawcy – przekonuje rzeczniczka regulatora.

Czytaj też: Senat powołał prof. Tadeusza Kowalskiego do KRRiT

Brykczyńska ujawniła nam jedynie szacunkową wartość zamówienia dokonaną na podstawie średniej arytmetycznej z otrzymanych wycen – 55 tys. zł brutto.

(KOZ, 05.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.