Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Proces Elon Musk vs. Twitter w październiku

Elon Musk przegrał stracie z Twitterem, zanim proces się zaczął (fot. Wikimedia Commons/U.S. Air Force Academy)

Jeszcze nie rozpoczął się proces, który Twitter wytacza Elonowi Muskowi za zerwanie umowy kupna, a miliarder ma już na koncie pierwszą porażkę. Sąd w Delaware zadecydował, że rozprawa odbędzie się w październiku, co jest po myśli firmy prowadzącej serwis społecznościowy.

Władze Twittera domagały się rozpoczęcia rozprawy pod koniec września, Musk mówił o lutym. Październikowy termin trudno nazwać kompromisem, bo jest znacznie bliższy oczekiwań Twittera. Sędzia Kathaleen McCormick uznała, że obecna sytuacja stawia firmę w niepewnym położeniu i należy wszystko wyjaśnić tak szybko, jak to tylko możliwe. Strony natomiast są zdolne do udziału w postępowaniu.

Czytaj też: Google ma zapłacić w Rosji 387 mln dol. kary

Twitter pozywa dyrektora generalnego Tesli Elona Muska, chcąc doprowadzić do zatwierdzenia umowy kupna przez niego serwisu, z której się wycofał, jako powód podając niemożność ustalenia prawdziwej liczby fałszywych kont na platformie. Twitter stoi na stanowisku, że liczba takich kont nie stanowi nawet 5 proc. wszystkich zarejestrowanych. Według Muska, to co najmniej 20 proc.

Czytaj też: Wstępne porozumienie KE z Amazonem. Firma może uniknąć ogromnej kary

W kwietniu Elon Musk ustalił z Twitterem, że serwis zostanie kupiony za 44 mld dol., po 54,20 dol. za akcję. Po wtorkowej decyzji sądu amerykańskiego stanu Delaware, pod którego jurysdykcją jest sprawa, cena akcji firmy wzrosła o 3,6 proc. I tak wynosi ona jednak tylko 39,81 dol. O wcześniejszy spadek ceny firma obwinia Muska. Według niego, późniejszy termin procesu pozwoliłby na doprecyzowanie rzeczywistej liczby fałszywych kont działających w serwisie.

Dokładnego terminu październikowego procesu na razie nie podano.

(MAC, 20.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.