Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google ma zapłacić w Rosji 387 mln dol. kary

Google nie usuwało niepożądanych treści, ale zagadką pozostaje, czy rosyjskie władze będą w stanie wyegzekwować karę (fot. Pixabay.com)

Rosyjski sąd nałożył na firmę Alphabet, właściciela Google, grzywnę w wysokości 21,8 mld rubli. Oznacza to kwotę 387 mln dol. To kara za nieusuwanie treści uznawanych przez władze za niepożądane.

W maju br. zostało zajęte konto spółki i wówczas rosyjska filia Google ogłosiła: "niemożność funkcjonowania naszego rosyjskiego biura, w tym utrzymanie zatrudnienia i wypłacanie wynagrodzeń, wypłatę dostawcom i podwykonawcom, wykonywanie innych zobowiązań finansowych”.

Czytaj też: Pięć lat za usiłowanie zabójstwa holenderskiego dziennikarza

Pod koniec marca Roskomnadzor przygotował dwa pozwy do sądu administracyjnego przeciw Google i YouTube, oskarżając je o "promowanie fałszywych treści". Poinformował też, że zamierza dążyć do nałożenia na Google kary stanowiącej równowartość 20 proc. rocznych dochodów firmy w Rosji.

(MAC, 19.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.