Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google w Rosji ogłasza bankructwo

Ciągła obserwacja rosyjskich nadzorców doprowadziła do zamknięcia rosyjskiej filii Google (fot. Pixabay.com)

Rosyjska filia Google ogłasza bankructwo – poinformował niezależny portal Meduza. W piątek spółka złożyła odpowiednie dokumenty w Sądzie Arbitrażowym Moskwy. Dzień wcześniej sąd nałożył na firmę Alphabet, właściciela Google, grzywnę 15 mln rubli (260 tys. dolarów).

O zamiarze ogłoszenia bankructwa spółka informowała od połowy marca. W grudniu 2021 roku sąd nałożył na rosyjską filię Google karę obrotową w kwocie 7,2 mld rubli (ok. 130 mln dolarów) za niezastosowanie się do decyzji rosyjskiego państwowego regulatora mediów Roskomnadzoru, który nakazał jej usunięcie niektórych treści. W maju komornicy sądowi wszczęli sprawę dotyczącą egzekucji kary.

Czytaj też: "Gazeta Pomorska" przegrała proces z Krzysztofem Brejzą

W br. sąd dwukrotnie konfiskował majątek rosyjskiej filii Google na łączną kwotę 500 mln rubli (ok. 9 mln dol.) na poczet zabezpieczenia środków w sprawach z powództwa należących do państwa kanałów telewizyjnych NTW i TNT – przekazała Meduza.

W maju zajęte zostało konto spółki, co spowodowało "niemożność funkcjonowania rosyjskiego biura, w tym utrzymanie zatrudnienia i wypłacenie wynagrodzeń, wypłatę dostawcom i podwykonawcom, wykonywanie innych zobowiązań finansowych” – napisał portal.

Niezależnie od wszystkiego, sąd nałożył jeszcze jedną karę – za wielokrotne nieprzestrzeganie rosyjskiego prawa.

Czytaj też: Państwowa Inspekcja Pracy nie prowadzi kontroli w RAS Polska po odejściu Lisa

(MAC, 20.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.