Grupa MWE Networks kupiła programy z biblioteki ATM Rozrywka
Wśród zakupionych programów i seriali jest m.in. sitcom "Zameldowani" (screen: YouTube/Kto Movie)
Grupa MWE Networks Michała Winnickiego zakupiła prawa do biblioteki polskich programów wyprodukowanych dla kanału ATM Rozrywka (ATM Grupa), który zakończył nadawanie w lutym 2021 roku.
Grupa MWE Networks kupiła od ATM Grupy licencję na: seriale "Kozetka" i "Zameldowani" oraz programy "5 o'Clark", "Na rybę", "Piękno", "Polskie dziary", "Urlop Polaka", "Z wędką na tropie", "Zawodowiec Amator" i "Zoooo – praktykanci".
Czytaj też: Canal+ nie zekranizuje "Listów zza grobu" Remigiusza Mroza. Prawa przejęła firma Aktiv Media
Jak informuje Michał Winnicki, właściciel grupy, trafią one do wakacyjnych i jesiennych ramówek kanałów Antena HD, TVC, Filmax, Home TV, Adventure oraz Xtreme TV.
– Zdecydowaliśmy się na zakup pełni praw do tych audycji, bo były dostępne na sprzedaż na atrakcyjnych warunkach, a my jako nadawca chcemy budować własną bibliotekę produkcji. Model, w którym emitujemy licencjonowane treści należące do innych dystrybutorów, jest dobry tylko dla tych dystrybutorów – wyjaśnia Winnicki.
O tym, że ATM Grupa, która jest właścicielem ATM Rozrywka, zamierza sprzedać programy innym ogólnokrajowym nadawcom telewizyjnym, spółka informowała już wiosną zeszłego roku.
Czytaj też: TV 4 ponownie zmienia pasmo programu "Wielka ucieczka"
ATM Grupa nadal jest w sporze sądowym z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie koncesji dla ATM Rozrywka. Spółka twierdzi, że w styczniu 2020 roku dostarczyła do KRRiT przesyłkę z dokumentami, w tym z wnioskiem o przedłużenie koncesji. Z kolei Rada uważa, że w kopercie znajdowały się tylko trzy kartki – pisma adresowane do dyrektora departamentu monitoringu biura KRRiT. W konsekwencji koncesja ATM Rozrywka nie została przedłużona, a kanał zniknął z naziemnej telewizji. W wyniku konkursu jego miejsce zajęła Antena HD, należąca do grupy Michała Winnickiego.
W lipcu 2021 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił zaskarżone przez ATM Grupę postanowienie KRRiT. Chodziło o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o przedłużenie koncesji ATM Rozrywka na kolejny 10-letni okres. Sąd przychylił się do stanowiska ATM Grupy i w uzasadnieniu wyroku uznał, że termin ten ma charakter procesowy, a nie materialny. W takim przypadku prawo przewiduje możliwość wnioskowania o przywrócenie terminu. Rada musiałaby więc rozpatrzyć wniosek o przedłużenie koncesji ATM Rozrywka. Wyrok WSA jest jednak nieprawomocny, a KRRiT złożyła od niego do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę kasacyjną. Jak informuje Karolina Czuczman z zespołu rzecznika prasowego KRRiT, Naczelny Sąd Administracyjny nie wyznaczył jeszcze terminu rozprawy.
Czytaj też: Tylko co piąty Polak uważa, że media są wolne od nacisków
(MNIE, 20.06.2022)