Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Maj 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Sieci" z mniejszymi przychodami i zyskiem w 2021 roku

Spółka Fratria, w zarządzie której zasiada Michał Karnowski (na zdjęciu), zmniejszyła przychody zarówno ze sprzedaży tytułów prasowych, jak i z reklam (fot. Jakub Kamiński/East News)

Fratria, wydawca m.in. tygodnika "Sieci", w 2021 roku wypracowała 4,6 mln zł zysku netto przy 34,3 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Ze sprawozdania złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że przychody spółki w porównaniu z 2020 rokiem spadły o 7 proc.

Czytaj też: Jak dużo zarobiły media na kampanii Polskiego Ładu? TVP prawie 2 mln złotych

Wpływy ze sprzedaży reklam wyniosły 27 mln zł (spadek o 6,8 proc.), ze sprzedaży tytułów prasowych – 5,8 mln zł (spadek o 5,7 proc.), a z e-wydań i wydań cyfrowych – 409 tys. zł (spadek o 45,6 proc.). Dane te obejmują przychody uzyskane w kraju.

Jednocześnie koszty działalności operacyjnej wzrosły o 2,7 proc. i sięgnęły 29 mln zł, z czego 11 mln zł przeznaczono na wynagrodzenia (wzrost o 7,3 proc.).

Fratria rok do roku zmniejszyła zysk netto o 35,7 proc. – z 7,1 mln zł do 4,6 mln zł. Niemal w całości został on przeznaczony na wypłatę dywidendy udziałowcom.

Czytaj też: Wyrok skazujący Ewę Siedlecką na grzywnę uchylony przez sąd okręgowy

W czerwcu 2021 roku Fratria przedłużyła do końca czerwca 2022 roku termin spłaty 3 mln zł pożyczki udzielonej przez Społeczny Instytut Naukowy G. Bierecki (większościowy udziałowiec spółki).

Fratria wydaje tygodnik "Sieci", miesięczniki "W Sieci Historia" i "Gazeta Bankowa". Jest także wydawcą serwisu wPolityce.pl i nadawcą Telewizji wPolsce.pl. Zarząd spółki tworzą: Romuald Orzeł (prezes), Michał Karnowski i Henryk Uzdrowski.

Czytaj też: Kto może zostać następcą Tomasza Lisa w "Newsweek Polska", a kto nie powinien?

(KOZ, 30.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.