Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMF Ukraina kończy nadawanie w czwartek

- Przy programie RMF Ukraina pracowało kilka osób, byli to głównie studenci zaproszeni do realizacji tego konkretnego projektu - informuje rzecznik prasowy Grupy RMF (fot. materiały prasowe)

Grupa RMF po blisko trzech miesiącach nadawania zamyka radio RMF Ukraina, które zakończy emisję na UKF i w internecie w czwartek.

– Kończymy projekt RMF Ukraina w związku z brakiem możliwości nadawania naziemnego – mówi Krzysztof Głowiński, rzecznik prasowy Grupy RMF.

Grupa RMF: "Jest nam przykro"

Urząd Komunikacji Elektronicznej nie wydał kolejnych pozwoleń na emisję RMF Ukraina w Przemyślu (98,6 MHz) i Hrubieszowie (93,3 MHz), bo zwróciło się o nie do UKE Polskie Radio (wcześniej przejęło częstotliwość 100,6 MHz wykorzystywaną w Warszawie przez Radio Zet Ukraina). Dotychczasowe pozwolenie dla Przemyśla wygasło w sobotę 21 maja, a dla nadajnika w Hrubieszowie straci ważność w czwartek 26 maja.

Czytaj też: Polskie Radio bez składanki "Lata z radiem" w tym roku

– Jest nam przykro, że pierwszemu nadawcy radiowemu w Polsce, który ruszył z pomocą uchodźcom wojennym z Ukrainy, odmówiono udzielenia pozwolenia na nadawanie, gdy tymczasem – wszystko na to wskazuje – niektórym nadawcom pozwala się rozwijać emisję okazjonalną – komentuje Krzysztof Głowiński.

Grupa RMF nie ma planów występowania o częstotliwości dla RMF Ukraina w innych miastach. – RMF Ukraina to radio, które ma pomagać uchodźcom w momencie, gdy przekraczają granicę – tłumaczy Głowiński.

Przy RMF Ukraina pracowali głównie studenci

Grupa RMF uruchomiła RMF Ukraina 2 marca, początkowo w Przemyślu, a po kilku dniach także w Hrubieszowie. – Przy programie RMF Ukraina pracowało kilka osób, byli to głównie studenci zaproszeni do realizacji tego konkretnego projektu – informuje rzecznik prasowy Grupy RMF.

Czytaj też: Eurowizja z największą oglądalnością w historii. EBU nadal bez decyzji ws. manipulacji wynikami

RMF Ukraina nadaje specjalne serwisy informacyjne po ukraińsku i po angielsku, w których podawane są informacje dla uchodźców. Stacja nie emituje reklam.

Dla obywateli Ukrainy na UKF – obok Polskiego Radia – nadaje również Radio Z Wami FM, za które odpowiada powiązane z Grupą ZPR Media Stowarzyszenie Rozwoju Rozgłośni Radiowej w Elblągu, nadawca Radia Eska Braniewo. Radio Z Wami FM korzysta z częstotliwości w Białymstoku, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie. W internecie dostępne jest Radio Zet Ukraina.

Czytaj też: RAS Polska nie zaprzecza, że w sprawie zachowań Tomasza Lisa pracowała komisja

(KOZ, 26.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.