Dział: PRASA

Dodano: Maj 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trwa internetowa zbiórka na tablicę poświęconą pamięci Jarosława Ziętary

Organizatorzy muszą zebrać 6 tys. zł (screen: Zrzutka.pl/tablica)

Trwa internetowa zbiórka, której celem jest zebranie środków na tablicę poświęconą pamięci dziennikarza Jarosława Ziętary. Tablica zostanie umieszczona przed wejściem do auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zgodę na jej umiejscowienie wydał już senat uczelni.

Wykonanie tablicy, która zostanie odsłonięta 30 lat po zaginięciu Ziętary, ma być w połowie opłacone ze środków pozyskanych przez wydział uniwersytetu, a w pozostałej części ze zbiórki, którą organizuje Komitet Społeczny im. Jarosława Ziętary. Inicjatywę można wesprzeć na stronie Zrzutka.pl/tablica.

Organizatorzy muszą zebrać 6 tys. zł. Na razie udało się uzyskać 1,7 tys. zł. Zbiórka potrwa jeszcze dwa i pół miesiąca.

Dziennikarz upamiętniony na poznańskim uniwersytecie 

"W 1992 roku prowadzący od prawie roku potajemnie dziennikarskie śledztwo Jarosław Ziętara został uprowadzony i po kilku dniach tortur zamordowany. Nie zdążył już odebrać dyplomu ukończenia studiów. W tym roku dziennikarz ma zostać upamiętniony na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, na którym studiował" - informują organizatorzy.

Projekt tablicy przygotował rzeźbiarz Roman Kosmala. Tablica zostanie wykonana z brązu i będzie miała wymiary 65x40 cm.

Czytaj też: Dziennikarze z embargiem na informowanie o wizycie Dudy w Kijowie,
nie miała go Kancelaria Prezydenta

Jarosław Ziętara, wtedy 24-letni dziennikarz "Gazety Poznańskiej", 1 września 1992 roku wyszedł rano do pracy i zaginął. W 1999 roku uznano go za zmarłego.

(MNIE, 23.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.