Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa RMF chce dalej nadawać RMF Ukraina

Radio RMF Ukraina ruszyło 2 marca (fot. materiały prasowe)

Grupa RMF chce dalej nadawać radio RMF Ukraina na UKF w południowo-wschodniej Polsce.

- Występujemy o kolejne pozwolenie czasowe dla nadajników RMF Ukraina w Przemyślu i Hrubieszowie, bo chcemy kontynuować ten projekt - informuje Krzysztof Głowiński, rzecznik prasowy Grupy RMF.

Czytaj też: Karolina Baca-Pogorzelska i Paweł Pieniążek wracają z Donbasu do Polski

Rozgłośnia korzysta z wydawanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej pozwoleń na emisję okazjonalną. Każde z nich trwa 30 dni. Obecne pozwolenie dla emisji w Przemyślu jest ważne do soboty 21 maja, a w Hrubieszowie - do czwartku 26 maja.

Grupa RMF uruchomiła RMF Ukraina 2 marca, początkowo w Przemyślu (98,6 MHz), a po kilku dniach także w Hrubieszowie (93,3 MHz). W programie nadawane są specjalne serwisy informacyjne po ukraińsku i po angielsku.

Czytaj też: Gazeta.pl i Ukrayina.pl zebrały ponad 100 tys. zł z licytacji ukraińskich znaczków

Dla obywateli Ukrainy na UKF nadają również Polskie Radio dla Ukrainy (w Warszawie) i Radio Z Wami FM (w Białymstoku, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie), a także w internecie Radio Zet Ukraina.

(KOZ, 19.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.