Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjscy hakerzy zaatakowali Konkurs Eurowizji

Policyjny departament ds. cyberbezpieczeństwa zablokował kilka ataków na infrastrukturę sieciową (screen: YouTube/Eurovision Song Contest)

Włoska policja poinformowała w niedzielę, że udaremniła ataki prorosyjskich hakerów na internetową infrastrukturę Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Do ataków miało dojść podczas pierwszego z półfinałów (wtorek 10 maja), a także podczas sobotniego finału.

W trakcie występów oraz podczas głosowania policyjny departament ds. cyberbezpieczeństwa zablokował kilka ataków na infrastrukturę sieciową dokonanych przez grupę hakerów "Killnet” i powiązany z nią "Legion". Policja zebrała również informacje z kanałów prorosyjskiego ugrupowania na Telegramie, aby zapobiec kolejnym zdarzeniom. Określiła też położenie geograficzne ataków.

Czytaj też: Głosowanie polskich jurorów Eurowizji odrzucone przez kontrolerów EBU

11 maja "Killnet” próbował atakować strony internetowe kilku włoskich instytucji, w tym Senatu, wyższej izby włoskiego parlamentu, i Narodowego Instytutu Zdrowia (ISS).

(MAC, 16.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.