Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMF FM nie komentuje konsultacji z Mazurkiem planów zwolnienia Manna

"Rozmawialiśmy prywatnie, mówiłem, że wywalanie dziennikarza za granie piosenek to skandal i strzelanie sobie w stopę. Dziś też tak myślę" - napisał Robert Mazurek (screen YouTube.com/Fakty RMF FM)

RMF FM nie komentuje maila ze skrzynki szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka, z którego wynika, że dziennikarz stacji Robert Mazurek był pytany o zasadność zwolnienia Wojciecha Manna z radiowej Trójki. Szefostwo rozgłośni tłumaczy, że nie odnosi się do prywatnych rozmów swoich dziennikarzy.

Serwis Poufnarozmowa.com zamieścił w czwartek maile z 4 czerwca 2019 roku.

Mann: "Kraina uśmiechu"

Jarosław Gajewski – były dziennikarz, ostatnio pracujący w Polskim Funduszu Rozwoju, będący blisko doradców premiera Morawieckiego – poinformował m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i Michała Dworczyka o planach zwolnienia Wojciecha Manna z radiowej Trójki. "Sprawę przegadałem z dwoma swoimi przyjaciółmi - Robertem Mazurkiem i Michałem Majewskim. Oni uważają, że to będzie strzał w stopę" – dodał Gajewski.

Czytaj też: Maile Dworczyka: Manna chcieli zwolnić już w 2019 r. Dyskusje na szczeblu premiera

"Kraina uśmiechu" – skomentował ujawnioną korespondencję na Facebooku Wojciech Mann.

Press

Robert Mazurek na Twitterze potwierdził, że rozmawiał z Jarosławem Gajewskim, którego zna 26 lat. "Dzwonił z plotką, że chcą wywalić Manna. Rozmawialiśmy prywatnie, mówiłem, że wywalanie dziennikarza za granie piosenek to skandal i strzelanie sobie w stopę. Dziś też tak myślę" – przekazał Mazurek.

RMF FM: "Prywatna rozmowa"

O komentarz poprosiliśmy RMF FM, w którym Robert Mazurek od września 2016 roku prowadzi "Poranną rozmowę". – Nie odnosimy się do prywatnych rozmów naszych dziennikarzy – mówi tylko Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy RMF FM i wiceprezes Grupy RMF.

Czytaj też: Koniec współpracy Empiku z Żurnalistą. Firma wycofuje go z konkursu

"Co robi dziennikarz gdy dowiaduje się, że najbliżsi ludzie premiera konsultują się czy wyrzucić z publicznego radia legendę tego radia? Krzyczy na cały kraj protestując. Co robi nie-dziennikarz? Milczy i radzi, żeby tego nie robić bo zaszkodzi to władzy. Proste" – komentował na Twitterze Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka".

"Dla mnie nadmiarowa jest krytyka za to, że w prywatnej rozmowie powiedział, iż wyrzucenie Manna to skandal. Rozmawiał ze starym kumplem, wyraził swoją opinię, skąd miał wiedzieć, że jego opinia będzie wykorzystana w rozmowie z premierem?" – napisała z kolei Dominika Wielowieyska z "Gazety Wyborczej".

Czytaj też: Hejt play. Dziennikarze sportowi nie przejmują się zasadami

We wrześniu 2021 roku Robert Mazurek – jak opisał "Fakt" – zorganizował imprezę urodzinową, na której bawili się politycy. "Dla radia RMF FM najważniejsza jest jakość codziennej rozmowy o 8.02. Nie będziemy oceniać tego, kogo Robert Mazurek zaprasza na swoje urodziny. Jest to jego prywatna sprawa" – mówił nam wtedy Tadeusz Sołtys.

(KOZ, 16.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.