Dział: INTERNET

Dodano: Maj 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koniec współpracy Empiku z Żurnalistą. Firma wycofuje go z konkursu

Podkasty Żurnalisty nadal są dostępne na stronie Empiku (screen: empik.com)

Empik wycofał nominację w plebiscycie Best Audio Empik Go dla Żurnalisty, kontrowersyjnego influencera, którego zdemaskował niedawno magazyn "Spider's Web Plus". Firma zerwała też współpracę z Żurnalistą, który ma problem z prawem i wielusettysięcznie długi.

Żurnalista, który od początku swojej działalności ukrywał swój wizerunek i dane, był znany z wywiadów z największymi polskimi gwiazdami. Dziennikarze SW+ ustalili, że nie wypłacał wynagrodzeń swoim pracownikom, miał też zaległe zobowiązania u reklamodawców, od których pobrał pieniądze.

Wciąż emitowany podcast Żurnalisty trafił do organizowanego przez Empik konkursu Best Audio Empik Go. Teraz jednak firma nominację wycofała i zerwała z influencerem współpracę, o czym na Twitterze poinformował Szymon Jadczak dziennikarz WP.pl.

"Biorąc pod uwagę naruszenie zasad etyki przez autora, po państwa interwencji podjęliśmy decyzję o usunięciu podcastu "Rozmowy bez kompromisów" z konkursu" - poinformował cytowany przez Jadczaka Zespół Empik Go, podkreślając, że firma zrywa z Żurnalistą wszelkie kontakty.

(PAR, 15.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.