Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple po ponad 20 latach kończy produkcję iPodów

Służący tylko do odtwarzania muzyki iPod nie wytrzymuje konkurencji ze smartfonami (fot. Pixabay.com)

Apple po ponad 20 latach zaprzestaje produkcji ostatniego modelu przenośnych odtwarzaczy muzycznych - iPod Touch będzie sprzedawany do momentu wyczerpania zapasów.

Od czasu wprowadzenia na rynek w październiku 2001 roku iPod wygrywał wśród konkurencyjnych przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Przez lata został jednak pokonany przez smartfony i streaming.

Czytaj też: Twitter znów pokonał Trumpa

Działający do tej pory model - iPod Touch - po raz pierwszy wyprodukowany w 2007 roku, został wprowadzony na rynek w tym samym czasie co pierwszy model iPhone'a. Ostatecznym powodem zakończenia produkcji jest przekonanie firmy, że większość ludzi nie jest zainteresowana noszeniem drugiego urządzenia wykonującego funkcje, w jakie wyposażone są obecnie smartfony.

(MAC, 12.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.