Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter znów pokonał Trumpa

Donald Trump ma już własne media społecznościowe, ale nadal nie może przeboleć faktu, że Twitter go wyrzucił (fot. screen youtube.com/PBS NewsHour)

Amerykański sąd odrzucił roszczenie Donalda Trumpa, który domagał się uznania, że Twitter naruszył pierwszą poprawkę do konstytucji USA, blokując jego konto i trwale zakazując mu wstępu na platformę.

Sędzia federalny wydał werdykt, że tylko władze państwowe, a nie prywatne firmy takie jak Twitter, są objęte zakazem stosowania cenzury zawartym w pierwszej poprawce.

Trump wniósł pozew w lipcu 2021 roku, twierdząc, że Twitter naruszył jego prawo do wolności słowa, zamykając mu konto po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia ub.r. Prawnicy byłego prezydenta USA próbowali udowodnić, że Twitter działał pod naciskiem amerykańskiego rządu i przypominali, że wiceprezydent Kamala Harris, jeszcze zasiadając w Senacie, wzywała do zawieszenia konta Trumpa.

Czytaj też: Musk zamierza pięciokrotnie zwiększyć przychody Twittera

Sędzia stwierdził jednak, że komentarze pojedynczych urzędników są dalekie od "zasady decyzyjnej, za którą odpowiedzialne jest państwo". 

Trump do 27 maja może jeszcze wnieść apelację.

(MAC, 10.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.