Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Maj 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prawicowe media w USA atakują nową rzeczniczkę Białego Domu

Jen Psaki osobiście przedstawiła swoją następczynię w roli rzeczniczki Białego Domu (screen: YouTube/NBC News)

Karine Jean-Pierre jeszcze nie objęła oficjalnie funkcji rzeczniczki Białego Domu, a już konserwatywna prasa zarzuca jej, że jest antysemitką i sieje dezinformację.

Wątek dezinformacji uwypuklił Kylee Zempel z "The Federalist", który przypomniał stary tweet Karine Jean-Pierre. We wpisie opublikowanym po zwycięstwie Trumpa w wyborach prezydenckich w 2016 roku, napisała: "Skradzione maile, drony i wybory… witajcie w świecie nieprezydenckiego Trumpa". O kradzieży wyborów nowa rzeczniczka pisała również w 2018 roku. Stanęła wówczas w obronie Stacey Abrams, kandydatki na fotel gubernatora Georgii, która ociągała się z uznaniem swojej przegranej, powołując się na przypadki zastraszania wyborców.

Teraz, na podstawie kilku starych tweetów, dziennikarz "The Federalist" uznał, że "siejąca dezinformację i podkopująca amerykański system wyborczy" Jean-Pierre dostała od prezydenta Joego Bidena awans. Z kolei Mark Dice, prawicowy komentator znany z teorii spiskowych na temat ataków z 11 września, napisał na Twitterze, że Jean-Pierre "podważa demokrację" i należy jej się cyfrowa banicja.

W doniesieniach na temat nowej rzeczniczki pojawił się także wątek antysemityzmu. Autor magazynu "National Review" David Harsanyi uznał, że Jean-Pierre "nienawidzi Izraela", bo w 2019 roku na łamach "Newsweeka" odwodziła demokratów od uczestnictwa w konferencji AIPAC (to wpływowa proizraelska organizacja lobbingowa w USA).

Karine Jean-Pierre będzie pierwszą czarnoskórą kobietą i pierwszą zdeklarowaną lesbijką na stanowisku rzecznika Białego Domu. Do tej pory była zastępczynią Jen Psaki, która według doniesień jest w trakcie negocjacji kontraktu z telewizją MSNBC.
Przed dołączeniem do administracji Bidena, Jean-Pierre pracowała przy jego kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Wcześniej udzielała się przy obu kampaniach prezydenckich Baracka Obamy i przy kampanii Martina O’Malleya, kandydata w walce o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

Nowa rzeczniczka Białego Domu poprowadzi swój pierwszy briefing w piątek 13 maja.

(MZD, 11.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.